Спеціальні потреби

Поліція атакувала табори протестувальників у Каїрі


Жертви наступу єгипетської поліції
Після того, як єгипетська поліція напала на два табори протестувальників у центрі Каїра, там збільшується кількість жертв. Проти прихильників усунутого президента Мухамеда Мурсі поліція застосувала бронемашини, бульдозери і сльозогінний газ.

За цих обставин тимчасовий президент країни проголосив одномісячний надзвичайний стан і почав давати накази збройним силам помогти Міністерству внутрішніх справ запровадити порядок. Крім цього, запроваджено нічну комендантську годину як у Каїрі, так і в деякій кількості провінцій країни.

Надходять дуже різноманітні оцінки щодо кількості смертельних жертв.

Організація Об’єднаних Наіцій повідомила, що, за всіма ознаками, вже сотні людей загинули або були поранені в сутичках між поліцією і демонстрантами, які вимагають поновлення Мухамеда Мурсі на президентській посаді. Мусульманське братство назвало операцію сил безпеки масовим убивством і додало, що вже загинуло 500 людей, тоді як Міністерство охорони здоров’я Єгипту вважає, що загинуло щонайменше 95 людей і 874 отримали поранення.

Очевидці і журналісти повідомили, що сили безпеки застосували бойову автоматичну зброю. Збройні сили оприлюднили знімки, на яких видно, як прихильники Мурсі застосовують зброю проти поліцейських частин. Міністерство внутрішніх справ наполягає, що його сили застосовують лише сльозогінний газ і що їх було обстріляно з таборів протестувальників.
XS
SM
MD
LG