Спеціальні потреби

Президент Єгипту Госні Мубарак не пішов у відставку


Президент Госні Мубарак під час звернення до народу

У четвер ввечері президент Госні Мубарак звернувся з промовою до народу. У своєму зверненні президент Єгипту підтвердив свій намір залишитись при владі до вересня, коли мають відбутися вибори. Мубарак заявив, що не висуватиме свою кандидатуру на переобрання.

У своєму зверненні єгипетський лідер пообіцяв зробити все, що від нього залежить, аби забезпечити мирний перехід влади і закликав єгиптян до вересня дотримуватись раніше визначеного курсу розвитку країни. Мубарак підкреслив, що не звертатиме уваги на «будь-які вторгнення і вказівки із-за кордону».

Єгиптяни вже сімнадцятий день влаштовують протести, вимагаючи негайної відставки президента, який керує країною вже майже 30 років.

В четвер відбулося засідання Верховної військової ради за відсутності головнокомандувача – Госні Мубарака.

Тим часом тисячі антиурядових демонстрантів залишаються на каїрській площі Визволення і перед будинком парламенту, продовжуючи кампанію за усунення з посади президента Мубарака.

Крім тривалих протестів в Каїрі опозиція вдалася до акцій протесту серед робітників по всьому Єгипті, що має вплив на туризм, текстильну промисловість, залізницю та уряд.

Демонстранти намагаються чинити тиск на президента, а також вимагають відставки законодавців, обраних торік під час виборів, які загально вважається, що були фальсифіковані на користь правлячої партії.

Тимчасом віце-президент Єгипту Омар Сулейман заявив, що уряд не терпітиме довгих антиурядових протестів на центральній площі столиці. Він застеріг активістів не вдаватися до додаткових акцій громадської непокори, називаючи їх «надзвичайно небезпечними».

Організатори протестів заявили, що вони опрацьовують плани, щоб у п’ятницю піти до будинку радіо і телебачення, де має відбутися ще один масовий протест.

XS
SM
MD
LG