Спеціальні потреби

Єгиптяни протестують проти указу президента Мурсі


Мурсі пішов по стопам Мубарака - критики
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00
Direct link

Мурсі пішов по стопам Мубарака - критики

Демонстранти на каїрській площі Тагрір і далі виступають проти президента Мухаммеда Мурсі. Кілька годин раніше він мав зустріч з провідними суддями країни, яким сказав, що деякі частини його указу про збільшення президентських повноважень мусять залишитися в силі.

Кореспондентка Голосу Америки в Каїрі Елізабет Арротт повідомила, що кілька тисяч протестувальників на площі вигукували: «народ вимагає усунення цього режиму» і «радій, радій Госні Мубарак. Мурсі прийшов, щоб продовжувати твою справу».

Опозиційні групи вимагають скасування указу Мурсі. Вони звинувачують його в намаганні надати собі диктаторські повноваження, які мав його багаторічний попередник Госні Мубарак, і якого усунено торік у результаті всенародного повстання.

У вівторок вранці протестувальники мали сутичку з поліцією. Вони кидали пляшки із запалювальною сумішшю і каміння, висловлюючи гнів з приводу збільшення президентських повноважень.

У понеділок Мурсі обіцяв Верховній юридичній раді, що він обмежить свої повноваження до «державних справ». Проте немає конкретного окреслення «державних справ», у сфері яких президент Мурсі матиме абсолютну владу.

Мурсі надав собі ці повноваження указом від 22 листопада. Ці повноваження забороняють судовим органам влади кидати виклик його рішенням.

Відео

Інтерв'ю із Оленою Шуляк. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:31 0:00
XS
SM
MD
LG