Спеціальні потреби

Світова спільнота привітала мирний переворот у Єгипті


Єгиптяни у різних країнах святкують успішне завершення 18-денних протестів

Світові лідери вітають мирний переворот у Єгипті і обіцяють співпрацю з новим урядом країни.

Прем'єр-міністр Австралії у суботу закликала єгипетських високопосадовців встановити чіткий графік для проведення вільних і справедливих виборів.

Прем'єр-міністр Японії висловив сподівання, що Єгипет буде грати «більш конструктивну роль» у близькосхідному регіоні, ніж це було в минулому.

Прес-секретар закордонних справ Південної Кореї привітав рішення Мубарака піти у відставку і пообіцяв, що південнокорейський уряд буде тісно співпрацювати з новим урядом Єгипту.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун привітав рішення Госні Мубарака піти у відставку і висловив свою підтримку єгипетським демонстрантам, які «мирно і мужньо» захищали свої права.

Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон закликала урядовців Єгипту до «інтенсивного діалогу» з метою створення уряду, який би відповідав сподіванням народу.

Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон закликав Єгипет рухатися у напрямі демократичного правління, у той час як канцлер Німеччини Ангела Меркель назвала останні події у Єгипті часом «історичних змін» для цієї країни. До проведення вільних виборів єгиптян закликав і президент Франції Ніколя Саркозі.

На Близькому Сході, високопосадовці Катару назвали відставку Мубарака «позитивним і важливим кроком», і висловили сподівань, що цей крок виправдає очікування єгипетського народу.

Представники Ізраїлю називають відставку Мубарака «поворотним моментом» і сподівається, що у країні відбудеться мирний і плавновий перехід влади.

XS
SM
MD
LG