Спеціальні потреби

Молодь – двигун єгипетської революції


Єгиптяни святкують відхід Мубарака від влади

Молодий бізнесмен Абу Бакр Махлуф ніколи не цікався політикою, але за кілька днів після початку демонстрації вийшов на центральну площу Каїра, аби побачити на власні очі, що відбувається, і його думка змінилася:

«Раптом я відчув себе вільною людиною. Я відчув, що якщо мені щось не подобається – це можна змінити і це не страшно. Ми можемо добитися змін. Подивіться на цих людей! Це таке чудове відчуття, коли ти не боїшся і знаєш чого хочеш. Ніколи не думав, що буду брати участь у чомусь подібному».

У сутичках з поліцією Абу каменем пошкодили голову і він потрапив до створеного неподалік волонтерами госпіталю. Він був вражений роботою медиків, які всього за п’ять хвилин наклали йому шви.

Як і багатьом молодим єгиптянам, Абу набридла корупція та бідність у його країні, засмічені вулиці та постійні затори у столиці, де він живе і працює. Молодий бізнесмен не турбується, що за час протестів втратив чимало грошей. Він більше переймається майбутнім своєї країни:

«Мені не цікаво стати багатим зараз і при цьому бачити поряд дуже бідних людей. Таке багатство не має для мене ніякого сенсу».

Інша представниця єгипетської молоді – Нерімен Ел Хесі взяла відпустку та приїхала з Лондона, де працює у банку, як тільки в Каїрі почались протести. На Батьківщині Нерімен почала допомагати демонстрантам з харчами, адже підтримує їх вимоги:

«Ми хочемо мати свободу вибору та висловлювання. Ми не хочемо, аби люди гинули коли висловлюють свій протест на демонстраціях».

Нерімен, Абу та багато інших молодих єгиптян не знають як вирішити проблеми своєї країни. Однак, вони відмовляються жити в авторитарній державі, в якій народились і виросли.

XS
SM
MD
LG