Спеціальні потреби

Безробіття у США знижується, але прогнози відновлення економіки стримані


У липні у США було найнято 1,8 мільйона працівників. Про це йдеться в опублікованому в п'ятницю звіті про рівень зайнятості Міністерства праці США. Таким чином рівень безробіття у США знизився із 11.1% до 10.2%. Кількість осіб, які вперше подалися на допомогу з безробіття зменшилась в останні тижні, але вона все одно вже 5 місяців тижнів поспіль перевищує мільйон. Також у липні було створено менше нових робочих місць, ніж у два попередні місяці. Американській економіці вдалося відновити лише 42% робочих місць, втрачених у ході пандемії, йдеться у звіті.

Економісти попереджають, рівень безробіття може зрости, якщо не буде прийнятий новий стимуляційний пакет

Серед причин повільнішого, ніж очікувалося виходу з рецесії, - новий спалах вірусу в кінці червня, через що багато штатів і міст вдруге закрили бари та торгові заклади.

Також 31 липня закінчився термін дії пакету зі стимулювання економіки, який передбачав доплату у 600 доларів до допомоги з безробіття на тиждень.

Економісти попереджають, рівень безробіття може зрости, якщо не буде прийнято новий стимуляційний пакет.

«Всі хочуть бачити новий пакет стимулювання економіки. Ми - споживацька економіка. Ми хочемо бачити споживчий попит. Якщо не буде нового стимуляційного пакету – нехай це буде не 600 доларів, а 400 чи будь-яка цифра щодо якої ми можемо домовитися - споживачі не матимуть впевненості, щоб продовжувати витрачати гроші. І це зростання, яке ми бачили в травні та на початку липня, буде швидко зведено нанівець», - говорить в інтерв’ю Рейтерс Вікторія Фернандез, головний ринковий стратег інвестиційної компанії Crossmark Global Investments.

Черга шукачів допомоги з безробіття у м. Франкфорт. шт Кентуккі
Черга шукачів допомоги з безробіття у м. Франкфорт. шт Кентуккі

У другому кварталі цього року ВВП США скоротився майже на 33% в річному розрахунку, що є гіршим квартальним падінням за всю історію спостережень. Втім, це не означає, що економіка США стала меншою на третину, пояснює економіст Oxford Economics Ґрегорі Дейко.

«Коли у вас рецесія, у вас відбувається різке падіння і ця цифра помножується на чотири. Але це не означає, що ці втрати будуть переноситься з кварталу в квартал. Має сенс говорити в контексті рецесії через коронавірус і розуміти, що економіка у другому кварталі цього року була на 10% меншою ніж до COVID».

Під час поїздки в Огайо у четвер, президент США Дональд Трамп оголосив кілька заходів, покликаних пожвавити економіку

Під час поїздки в Огайо у четвер, президент США Дональд Трамп оголосив кілька заходів, покликаних пожвавити економіку. Зокрема він підписав указ, який містить положення про те, щоб федеральний уряд купував медичні препарати у вітчизняних виробників.

«Протягом наступних чотирьох років ми повернемо нашу фармацевтичну та медичну мережу. Ми їх повернемо додому, де вони й мають бути, і покінчимо із нашою залежністю від Китаю».

Виступаючи перед працівниками заводу Whirlpool, Трамп також оголосив про відновлення 10%-го мита на імпорт алюмінію з Канади.

«Раніше сьогодні я підписав прокламацію, яка захищає американську індустрію відновленням мита на алюміній з Канади. Як завжди Канада нас використовує. І я це підписав, тому що наш бізнес алюмінію був просто знищений Канадою, що є несправедливо для наших робочих місць та наших чудових робочих».

Президент Дональд Трамп виступає перед працівниками заводу Whirlpool в Огайо
Президент Дональд Трамп виступає перед працівниками заводу Whirlpool в Огайо

Наразі все ще тривають переговори щодо нового стимуляційного пакету між лідерами демократів у Конгресі та Адміністрацією. Цієї суботи також закінчується дія програми Захист зарплати, яка пробачає частину кредиту малим та середнім бізнесам, якщо ці гроші йдуть на виплату зарплат. Це, говорять економісти, може призвести до нових звільнень за банкрутств.

Я думаю, що на відновлення піде час. Щорічне зростання та ВВП можуть вийти на нульову позначку в другому кварталі наступного року
Головний економіст Mizuho Securities Стівен Річіто

Навіть із новим стимуляційним пакетом відновлення економіки буде залежати від подолання пандемії коронавірусу та залишатиметься повільним, говорить головний економіст Mizuho Securities Стівен Річіто.

«Я думаю, що на відновлення піде час. Щорічне зростання та ВВП можуть вийти на нульову позначку в другому кварталі наступного року. Це не означає, що економіка повернеться до рівня до її закриття, але це означає, що за рік основна частина погіршення економіки буде позаду».

На цей час 160 тисяч американців померли від COVID-19. Понад 30 мільйонів американців отримують допомогу з безробіття.

Дивіться також: Чи витримають карантин українські культурно-освітні установи Нью-Йорка?

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG