Спеціальні потреби

Контрольований республіканцями Сенат може змінити закордонну політику Обами


Перемога республіканців і Україна : Що зміниться у підходах США?
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:02 0:00

Перемога республіканців і Україна : Що зміниться у підходах США?

На початку наступного року республіканські законодавці матимуть перевагу у Сенаті США. На це вказують результати проміжних виборів, що відбулися у вівторок. Це означає, що протягом останніх двох років свого правління президент Обама опиниться в іншій ситуації щодо закордонної політики.

Республіканський контроль над обома палатами Конгресу обмежить можливості президента у двох головних напрямках закордонної політики, зокрема щодо ядерних переговорів з Іраном та ізраїльсько-палестинського мирного процесу.

Переговори з Іраном щодо його ядерної програми мають закінчитися цього місяця. Їх метою є обмежити іранську ядерну програму і пом’якшити деякі міжнародні економічні санкції.

Багато сенаторів-республіканців занепокоєні подробицями угоди, яка дозволяє Тегерану продовжувати збагачення урану, але президент Обама має право пом’якшити американські санкції без схвалення Конгресу. Однак це може змінитися в час, коли республіканці рішучіше ставитись до Ірану.

Сенатор-республіканець Джон Маккейн, який критично оцінював американську політику підтримки поміркованих повстанців у Сирії, може чинити тиск на активнішу роль збройних сил. І хоча Сполучені Штати розпочали програму навчання сирійських повстанців і надання їм зброї, це питання не піде в забуття у зв’язку з боротьбою з екстремістами угруповання «Ісламська держава».

У відповідь на результати проміжних виборів, Джен Сакі заявила, що Державний департамент працює як з демократами, так і республіканцями і продовжуватиме цей курс.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG