Спеціальні потреби

Експерт пророкує Україні бум аутсорсингу, туризму, виробництва харчів та авто


Плюси та мінуси угоди з ЄС? - оцінка експерта
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

Плюси та мінуси угоди з ЄС? - оцінка експерта

З підписанням Угоди про асоціацію Україна має шанс стати європейським виробничим центром. Саме сюди міжнародним компаніям було б зручно перенести виробництво автомобілів або товарів широкого вжитку. Про такі перспективи в інтерв’ю нашій програмі розповів голова Американсько-української ділової ради Морґан Вільямс.

Експерт вважає – угода про асоціацію - величезна подія для України. Західні інвестори чекали її з нетерпінням:

Голова Американсько-української ділової ради (USUBC) Морґан Вільямс каже:

«Це має принести Україні більшу стабільність, підтримку, збільшує розмір ринку. Більшість американських компаній – транснаціональні та працюють в Україні через свої європейські офіси. Тому американські бізнеси дуже задоволені підписанням угоди. Ми думаємо, це матиме позитивні наслідки як найближчим часом, так і в перспективі».

На думку Вільямса, для міжнародних компаній, насамперед важливий перехід України на європейську систему стандартів. Експерт розраховує: як тільки заспокоєтья ситуація на сході, слід очікувати притоку інвестицій, насамперед у виробництво:

«Ми розраховуємо на значні інвестиції з ЄС у створенні в Україні виробничих потужностей. Тут могли б вироблятися товари широкого вжитку, автомобілі. Україна може стати своєрідним виробничим центром. Ринок виробництва харчових продуктів розвиватиметься потужно. Буде більше туризму і бізнес подорожей, як тільки скасують візи до ЄС для українців. Комп’ютерний аутсорсінг буде розвиватися. Просто навіть від покращення іміджу країни – збільшиться її привабливість».

Вільямс погоджується, що Росія може обмежити доступ українським товарам на свої ринки, але вважає помилковим цілком орієнтуватися на країни колишнього Радянського Союзу:

«Українському бізнесу треба вчитися бути гнучким і швидко пристосовуватися до змін. Треба активніше працювати на європейському ринку і не залежати від єдиного російського ринку. Не можна дозволяти Росії водити вас за ніс і шантажувати. Україна не має відмовлятися від стратегічно важливих речей, тому що хтось обіцяє проблеми в торгівлі, які можуть тривати півроку. Рух до Європи – стратегічно правильний для України. Це було помилкою України з часу розвалу Радянського Союзу орінтуватися в торгівлі лише на російський ринок. Це небезпечно для будь-якої країни».

Дивіться також : Лобіст Тимошенко у США : Конфлікт в Україні надовго

Лобіст Тимошенко у США : Конфлікт в Україні надовго
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:05 0:00

Показати коментарі (2)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG