Спеціальні потреби

Європейський суд викреслив Гамас зі списку терористичних організацій


Ювілей угруповання Гамас

Європейський суд постановив, що палестинське екстремістське угрупування Гамас слід викреслити зі списку терористичних організацій.

Як заявив Суд загальної юрисдикції, Євросоюз вчинив неправильно, коли вніс Гамас у цей список на основі інформації, отриманої із ЗМІ та Інтернету. Суд постановив, що введені ЄС санкції проти активів Гамасу повинні залишитися в силі протягом трьох місяців або до завершення апеляційного процесу.

Згідно з рішенням суду, це рішення носить процесуальний характер і містить оцінки того, чи дійсно діяльність Гамасу дозволяє характеризувати організацію як терористичну.

Заступник голови Гамасу Мусса Абу Марзук привітав рішення суду.

«Це рішення виправляє історичну помилку, якої припустився Євросоюз, коли вніс Гамас до списку терористичних організацій. Гамас – це рух опору, і за всіма міжнародними законами і стандартам у нього є природне право чинити опір цій окупації», – заявив він.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу засудив Гамас, охарактеризувавши його як «кровожерну терористичну організацію», що оголосила своєю метою знищення Ізраїлю.

Як заявив офіційний представник МЗС Ізраїлю Пауль Гіршсон, Ізраїль розраховує, що ЄС знову внесе Гамас у список.

«У європейців є три місяці, які їм дав їх же власний суд, щоб виправити процесуальну помилку. Ми вважаємо, що європейці, як і багато представників світової спільноти, поділяють нашу думку про те, що Гамас – терористична організація. Саме європейці першими внесли Гамас у список терористичних організацій, і ми сподіваємося, що в найближчі три місяці вони займуться цим питанням і виправлять процесуальну помилку», – підкреслив дипломат.

Тим часом Європарламент у середу більшістю голосів підтримав рекомендаційну резолюцію на підтримку Палестинської держави. У документі говориться, що парламент підтримує «у принципі визнання Палестинської держави і співіснування палестинської та ізраїльської держав, та вважає, що це має відбуватися поряд з розвитком мирних переговорів, які повинні рухатися вперед».

XS
SM
MD
LG