Спеціальні потреби

ЄС вимагає від фармацевтичних компаній обіцяні обсяги вакцин


Комісар ЄС з питань охорони здоров'я Стелла Киріакідес

Європейський Союз висловив гучне невдоволення у зв’язку з оголошеннями виробників вакцин від коронавірусу, що вони не справляються з вчасним постачанням обіцяної кількості доз вакцин.

Невдоволення викликало повідомлення компанії AstraZeneca, що її виробництво створеної з Оксфордським університетом вакцини від COVID-19 зараз відстає, і тому постачання у найближчі тижні буде меншим за плановані обсяги.

Європейський Союз вдасться до будь-яких кроків для захисту своїх громадян.
Стелла Киріакідес

Раніше про менші обсяги випуску застерегла також американська компанія Pfizer, яка створила свою вакцину у співпраці з німецькими розробниками BioNTech.

AstraZeneca має один із своїх заводів у Нідерландах, а Pfizer - у Бельгії.

ЄС заявив про готовність блокувати експорт вакцин, які виробляють на європейському континенті, щоб гарантувати швидкі темпи щеплень у країнах Євросоюзу.

Урсула фон дер Ляєн, яка очолює Європейську комісію, виконавчий орган ЄС, у понеділок телефонувала керівникові компанії AstraZeneca і наголосила на обов’язковості виконання контрактних зобов’язань.

Комісар ЄС з питань охорони здоров'я Стелла Киріакідес заявила, що «Європейський Союз вдасться до будь-яких кроків для захисту своїх громадян».

«У майбутньому усі компанії, які виробляють вакцини від COVID-19 в ЄС повинні будуть інформувати заздалегідь про свої наміри експортувати ці вакцини в треті країни», - додала Стелла Киріакідес.

Європейська комісія проголосила, що країни ЄС зобов’язалися узгоджувати закупівлю вакцин та координувати кампанії щеплень.

Згідно з твердженнями Урсули фон дер Ляєн Євросоюз уклав контракти на закупівлю понад двох мільярдів доз вакцин від понад півдесятка компаній, чого має бути більш ніж достатньо для щеплення усіх громадян в країнах ЄС.

Але процеси вакцинації, що офіційно почалася в ЄС 27 грудня 2020 року, відбуваються під контролем окремих урядів і відповідно до законів та можливостей кожної країни.

Уряд Угорщини став першим урядом в ЄС, який домовився про закупівлю російської вакцини, яка ще не отримала схвалення європейською установою, що контролює ліцензування медичних препаратів.

Читайте також: Угорщина схвалила російську вакцину всупереч закликам до європейської солідарності

Велика Британія почала щеплення від коронавірусу 8 грудня.

Всесвітня організація охорони здоров'я неодноразово застерігала про загрозу так званого «вакцинного націоналізму», критикуючи уряди за накопичення вакцин.

ВООЗ наголошує, що глобальну пандемію COVID-19 неможливо подолати в окремо взятих країнах, а тому уряди повинні дбати про імунізацію в усьому світі.

Дивіться також: Як у Каліфорнії проходить вакцинація населення від коронавірусу. Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG