Спеціальні потреби

Актуально

Лідери Євросоюзу домовились про надання фінансової допомоги Греції

Лідери Євросоюзу домовились у Брюсселі щодо механізму фінансової допомоги обтяженій кризою Греції та іншим занапащеним боргами країнам зони євро.

Лідери Євросоюзу опрацювали у Брюсселі механізм фінансової допомоги для обтяженої кризою Греції та інших занапащених боргами країн зони євро.

Керівники Європейського Союзу схвально привітали домовленість про пакет для порятунку Греції, прийнятий після багатотижневих інтенсивних обговорень. В ньому передбачено механізм допомоги, що теоретично можливий для застосування до будь-якої країни єврозони, якщо в цьому виникне потреба. Це базується на поєднанні надходження позик із 16 країн, що користується валютою євро, з грішми Міжнародного валютного фонду. Механізм допомоги - запропонований Францією і Німеччиною - входить в дію лише тоді, коли Греція, чи будь-яка занапащена боргами країна єврозони не може позичити гроші по поміркованих облікових ставках на ринку. Кожну позику для цих країн повинні схвалити всі члени-користувачі валютою євро.

Під час прес-конференції у Брюсселі, президент Франції Ніколя Саркозі хоч і назвав досягнуту домовленість успіхом, але зазначив, що це явно запобіжний захід, якого взагалі не повинно було б бути. Це, як він зазначив, позитивний сигнал для фінансових ринків світу і відкриває Афінам можливість позичати гроші по поміркованих ставках та одночасно здійснювати жорсткі економічні заходи. Дві третини будь-якої допомогової позики повинні надходити від країн-членів єврозони, а решту буде покривати МВФ, додав Саркозі.

Домовленість про механізм надання фінансової допомоги прийнято під час дводенного саміту у Брюсселі, що відбувався в атмосфері посиленого тиску. Скута страйками і протестами Греція намагається зменшити внутрішні витрати, рекордну заборгованість та бюджетний дефіцит. Економічна ситуація могла б навіть погіршитись, якщо б Афінам довелось плати великі відсотки за позичені гроші.

Німеччинина спершу була проти викупу Греції з боргів. Інші учасники нарад у Брюсселі спочатку скептично поставились до ідеї про залучення до цієї справи Валютного фонду в побоюванні того, що це може підірвати довіру до спроможності єврозони самим зарадити власним проблемам. Втім, канцер Німеччини Ангела Меркель все таки привітала досягнуту домовленість про допомогу Греції і назвала це ознакою спроможності співпраці між країнами Євросоюзу. А президент Європейського центрального банку Жан-Клод Тріше заперечив, що підключення до цього МВФ може підірвати автономність єврозони.

«Я вважаю це реальною розв’язкою для забезпечення того, що є для нас вагомим – забезпечення відповідальності урядів єврозони. Вони несуть надзвичайну відповідальність у сенсі виконання домовленості, збереження стабільності і розвитку. Ми вважаємо, що ця розв’язка забезпечує виконання таких зобов’язань».

Європейський Союз також зобов’язав свого голову Германа Ван Ромпоя представити до кінця року план про жорсткіші економічні заходи у підході до країн-членів цього блоку та впровадити суворіші запобіжні механізми для уникнення таких криз, як у Греції, в майбутньому.

Всі новини дня

США формально підтримали прийняття Швеції та Фінляндії до НАТО. Відео

США формально підтримали прийняття Швеції та Фінляндії до НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:55 0:00

Президент Джо Байден підписав законопроект, який ратифікує Протоколи прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції. Раніше законопроект був затверджений у Сенаті та Палаті Представників. Подробиці про це, а також про обшук будинку колишнього президента США Трампа – від Юлії Ярмоленко.

Джо Байден - про прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції: двері альянсу залишаються відчиненими для країн Європи. Відео

Президент Джо Байден підписав законопроект, який ратифікує Протоколи прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції. "Путін хотів, щоб Фінляндія була поза НАТО, але він отримує НАТОзацію Фінляндії разом із Швецією."

Перспективи обмеження видачі туристичних віз росіянам Європою – подробиці. Відео

Естонія та Фінляндія на тлі війни Росії проти України закликали припинити давати туристичні візи всім росіянам. Деталі про це, а також про реакцію Європи на заборону Росією доступу американських інспекторів до своїх арсеналів ядерних озброєнь – від Богдана Цюпина.

У Білому домі прокоментували вибухи на аеродромі в Криму 

Дим внаслідок вибухів в окупованому Криму 9 серпня 2022 року 

США підтримують зусилля України із захисту свого суверенітету і територіальної цілісності, - так прокоментувала речниця Білого дому Карін Жан-П'єр під час брифінгу у вівторок, 9 серпня.

На питання журналіста про “серію вибухів на російській авіаційній базі в Криму”, і чи США вважають Крим правомірною ціллю для ЗСУ, яким Пентагон надав зброю, речниця Білого дому відповіла:

“Як ви знаєте, ми підтримуємо зусилля України із захисту свого суверенітету і своєї територіальної цілісності, як ми багато разів говорили. Боротьба триває на сході та південному заході країни, і ще далека від закінчення. Ми попереджали, що це може бути довга і затяжна війна. Ми продовжуватимемо забезпечувати, щоб Україна могла протистояти неспровокованій агресії Росії, і це - в центрі нашої уваги”, - сказала Карін Жан-П'єр.

Пізніше на уточнення питання, вона додала: “Ми будемо продовжувати підтримувати Україну в їхній боротьбі за свою свободу, в їхній боротьбі за свій суверенітет проти брутального нападу з боку Росії”.

У вівторок на військовому аеродромі у Новофедорівці в окупованому Криму, що неподалік міста Саки, пролунало кілька вибухів. Прес-служба Міноборони України заявила, що “не може встановити причину займання, однак вкотре нагадує про правила пожежної безпеки та заборону куріння у невстановлених місцях”.

Дивіться також: Лідерка білоруської опозиції Тихановська - про можливі сценарії закінчення війни та ситуацію в Білорусі

Ексклюзивне інтерв’ю зі Світланою Тихановською: про політичну ситуацію в Білорусі і відносини України та Білорусі на тлі війни. Відео

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська оголосила про створення Об'єднаного перехідного кабінету. Про політичну ситуацію в Білорусі, відносини України та Білорусі на тлі війни та можливі сценарії її закінчення зі Світланою Тихановською говорила Мирослава Ґонґадзе.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG