Спеціальні потреби

Представник ЄС їде в Москву говорити про дії Росії в Україні і про Навального


Жозеп Борель перебуватиме у Москві 4 - 6 лютого

Від першого візиту верховного представника ЄС до Москви вимагають «конкретних» результатів

Найбільша група депутатів Європейського парламенту виступила із закликом до верховного представника ЄС у закордонних справах Жозепа Бореля, щоб він під час свого першого візиту до Москви доніс російським посадовцям готовність Євросоюзу до нових санкцій у зв’язку з ув’язненням опозиційного діяча Олексія Навального на тлі масових арештів учасників мирних політичних демонстрацій в Росії.

«Він (Жозеп Борель) не повинен повертатися з Москви з порожніми руками. Якщо ж він приїде без результатів, то ЄС повинен посилити санкції», - заявила депутат Європейського парламенту Сандра Калніете від імені Європейської народної партії, найбільшої депутатської групи європарламентарів.

Верховний представник зверне увагу на дії Росії в Україні... Нещодавнє отруєння та арешт опозиційного політика Олексія Навального та стурбованість стосовно засадничих свобод і прав людини в Росії...

Жозеп Борель у ході свого перебування у Москві 4 - 6 лютого розмовлятиме з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим та іншими російськими посадовцями, а також з представниками неурядових кіл.

В офіційному повідомленні зовнішньополітичного відомства ЄС сказано, що «верховний представник зверне увагу на дії Росії в Україні та в інших сусідніх країнах, на важливість подальшого виконання Іранської ядерної угоди, на глобальні дії проти пандемії коронавірусу, на кліматичні зміни тощо. Нещодавнє отруєння та арешт опозиційного політика Олексія Навального та стурбованість стосовно засадничих свобод і прав людини в Росії загалом також будуть на порядку денному».

Про результати переговорів Жозеп Борель доповідатиме на нараді керівників 27 країн ЄС у березні, які визначатимуться з подальшою стратегією відносин Євросоюзу з Росією.

«Ми, група ЄНП, закликаємо верховного представника Жозепа Бореля на переговорах домагатися негайного і безумовного звільнення Навального, а також звільнення усіх несправедливо затриманих в Росії за те, що вони користувалися своїми правами», - написав у Twitter віце-президент європейської депутатської групи Зіґфрід Муресан.

Восени 2020 року Європейський Союз затвердив закон, що дає можливість ЄС запроваджувати санкції зокрема заморожувати активи та забороняти в’їзд у Європу особам названим причетними до порушення прав людини в інших країнах.

Дивіться також: Припинення мовлення українських телеканалів – не лише питання свободи преси для Європи. Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG