Спеціальні потреби

Актуально

Французькому прем’єру зроблять щеплення вакциною AstraZeneca після запевнень про безпеку

Прем’єр-міністр Франції Жан Кастек знову оголосив ужорсточення карантину через нове зростання пандемії. 18 березня 2021 р.

Більшість країн Європейського Союзу, які призупиняли використання вакцини AstraZeneca у зв’язку з побоюваннями побічних наслідків, оголосили про відновлення щеплень 19 березня після висновків Європейського агентства лікарських засобів (ЄАЛЗ), що та вакцина достатньо безпечна й дієва.

Європейські уряди тепер прагнуть надолужити майже 5 днів паузи, що сповільнила вакцинацію на тлі нової хвилі зростання кількості заражень коронавірусом у багатьох країнах континенту.

Прем’єр-міністр Франції Жан Кастек оголосив, що йому у п’ятницю зроблять щеплення саме вакциною AstraZeneca.

Французький уряд також був вимушений напередодні оголосити ужорсточення карантину на дві місяці у Парижі та інших місцевостях країни у зв’язку зі зростанням кількості випадків COVID-19.

Німецький міністр охорони здоров’я Єнс Шпан повідомив, що до опису можливих побічних наслідків вакцини AstraZeneca додадуть інформацію про ризики і знову пропонуватимуть цю вакцину для щеплень у п'ятницю.

Кілька країн, зокрема Швеція, повідомили, що зважуватимуть можливість відновлення щеплень тією вакциною ще кілька днів.

У ЄС зараз офіційно дозволено використання чотирьох вакцин від коронавірусу: Pfizer/BioNTech, Moderna, Oxford/AstraZeneca і Janssen Pharmaceutica NV (Johnson & Johnson).

У Сполучених Штатах Федеральне агентство ще не видало дозволу на використання вакцини AstraZeneca, очікуючи результатів додаткових клінічних випробувань на території США.

Україна використовує вакцину AstraZeneca закуплену в Індії, де її виготовляють під маркою Covishield.

Саме на вакцину Oxford/AstraZeneca покладалися великі надії з огляду на можливості її швидкого масового виробництва, та дешевість і легші умови зберігання у порівнянні з іншими вакцинами.

Але вакцина AstraZeneca опинилася у негативних новинах після того, як деякі політики висловили застереження щодо дієвості вакцини, а також гостро критикували фармацевтичну компанію за неспроможність забезпечити Європу обіцяною кількістю доз.

У середині березня понад десять країн ЄС заявили про паузу у застосуванні вакцини AstraZeneca після повідомлень, що серед приблизно 20 мільйонів людей, яким зробили щеплення, виявили кілька десятків випадків тромбозу.

18 березня Європейське агентство лікарських засобів оголосило, що перевірки тих випадків не змінили висновків, що вакцина AstraZeneca назагал безпечна й ефективна.

ЄАЛЗ при цьому заявило, що не може повністю відкинути можливість причинно наслідкового зв'язку між тією вакциною і «невеликою кількістю випадків з рідкісними і незвичайними, але дуже серйозними проблемами зі згустками крові».

Директорка ЄАЛЗ Емер Кук також наголосила, що фахівці агентства не вважають, що вакцина AstraZeneca збільшує загрозу утворення тромбів, яка існує і для тих людей, яким не робили щеплення.

Британське відомство, яке відповідає за контроль над ліками, повторило, що вважає вакцину AstraZeneca назагал безпечною, повідомивши при цьому про розслідування поодиноких випадків рідкісних тромбів.

Європейське агентство лікарських засобів повідомило, що тримає зв’язок з відповідними установами в інших країнах, спостерігаючи за можливими побічними наслідками від усіх вакцин від коронавірусу.

Дивіться також: Реакція Вашингтона на фальшиву інформацію про вакцини з боку Росії. Відео

Реакція Вашингтона на вакцинні фейки з боку Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

Всі новини дня

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

США ніколи не визнають претензій Росії на суверенну територію України - Байден про "референдуми" та плани анексії РФ

Президент США Джо Байден під час Саміту США та країн Тихоокеанського регіону у Вашингтоні. 29 вересня 2022. REUTERS/Jonathan Ernst

"Сполучені Штати ніколи, ніколи, ніколи не визнають претензій Росії на суверенну територію України. Цей так званий "референдум" був обманом, абсолютним обманом. Результати були штучно виготовлені в Москві", - заявив у Вашингтоні президент США Джо Байден.

Раніше Кремль оголосив про намір 30 вересня підписати договори про начебто "вступ до складу Росії нових територій" за "підсумками" фіктивного "референдуму". Результати цього так званого "голосування" не визнають США, ЄС, Велика Британія, Канада, решта країн "Групи семи", Україна та інші держави світу.

Байден назвав ці спроби анексії "безсоромними": "Справжня воля українського народу – очевидна. Кожен день – коли вони жертвують своїми життями, щоб врятувати людей, зберегти незалежність своєї країни і захистити свободу".

"Напад Росії на Україну з метою досягнення імперських амбіцій Путіна є кричущим, кричущим порушенням Статуту ООН, основних принципів суверенітету та територіальної цілісності", - сказав американський глава.

Раніше про те, що анексія Росією регіонів чотирьох областей України не матиме юридичної сили, попередив генсек ООН.

Більше

XS
SM
MD
LG