Спеціальні потреби

Європарламент критикує РФ за відмову зареєструвати опозицію для участі в виборах


Європарламент критикує РФ за відмову зареєструвати опозицію для участі в виборах

Європейський парламент закликав Росію забезпечити проведення вільних та чесних виборів і допустити опозиційні партії до участі в виборах.

Європарламент проголосував за відповідну резолюцію в Страсбурзі в четвер. За словами євродепутатів проблеми, з якими нині стикаються політичні партії в Росії, свідчать про обмежену політичну конкуренцію в країні.

У якості прикладу, Європарламент наводить нещодавнє рішення російського Мінюсту, яким той відмовив у реєстрації Партії народної свободи, лідерами якої є Михайло Касьянов та Борис Нємцов.

Вибори до російської Державної думи заплановані на грудень.
У резолюції євродепутати також закликають Росію дозволити спостерігачам з ОБСЄ та Ради Європи стежити за ходом виборів.


Росія відреагували на резолюцію Європарламенту, заявивши, що критика її рішення щодо відмови в реєстрації опозиційній партії є «недоречною та необґрунтованою».

Партія народної свободи – один з найбільших опонентів Кремля. Заборона в реєстрації викликала занепокоєння Заходу, ставлячи під сумнів узагалі легітимність парламентських та майбутніх президентських виборів, які відбудуться в березні 2012 року.

Раніше президент Росії Дмитро Мєдвєдєв заявив, що Партія народної свободи потрапить до виборчого списку лише, якщо її представники усунуть технічні недоліки, через які їй відмовили в реєстрації.

Нагадаємо, Мінюст звинуватив партію у включенні до 46,000 підписів, які партія назбирала на свою підтримку, «мертвих душ».


XS
SM
MD
LG