Спеціальні потреби

ЄС запровадив нові санкції проти Росії


Європейський Cоюз запровадив в п'ятницю новий раунд санкцій проти Росії у зв'язку з її діями в Україні.

Як сказано в документі, опублікованому в "Офіційному журналі ЄС", нові санкції введені "через дії, які підривають або створюють загрозу територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України".

Санкції передбачають обмеження на фінансування деяких російських державних компаній і заморожування активів низки провідних російських політиків.

Санкції включають заморожування активів і заборону на в'їзд Ігорю Лебедєву та іншим заступникам голови Держдуми, Володимиру Жириновському - політику, що займає відверто націоналістичні позиції, а також ряду лідерів проросійських сепаратистів на сході України.

Під санкції також потрапив Сергій Чемезов, якого характеризують як близького соратника російського президента Володимира Путіна з тих пір, коли він працював на КДБ у Дрездені.

Чемезов є головою провідної військово-промислової корпорації «Ростех», до якої входить експортер зброї «Рособоронекспорт» і компанія, яка планує займатися будівництвом електростанцій в Криму.

Як раніше вказували представники ЄС, список державних компаній, стосовно яких введені обмеження на доступ до капіталу на європейських ринках, поповнився провідними нафтовими компаніями та операторами трубопроводів. Йдеться про компанії «Роснефть», «Транснефть» і «Газпромнефть».

Санкції ЄС не торкнулися газового сектора і, зокрема, державної компанії «Газпром» - найбільшого в світі виробника газу і найбільшого постачальника газу до Європи.

Під санкції потрапили також виробник танків «Уралвагонзавод», аерокосмічна компанія «Оборонпром», і Об'єднана авіабудівна корпорація, що випускає літаки МіГ і Су. Їм закритий доступ до європейського капіталу через розміщення цінних паперів з терміном погашення понад 30 днів.

Президент України Петро Порошенко заявив, що нові санкції ЄС є свідченням підтримки його країни. «Ніколи раніше я не відчував такої солідарності», - сказав Порошенко, виступаючи на конференції в Києві.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG