Спеціальні потреби

ЄС обговорить нові санкції проти Росії на наступному тижні


Фредерика Моґеріні

Міністри закордонних справ країн ЄС на зустрічі в Брюсселі обговорять питання про посилення санкцій проти Росії і допомоги Україні.

Про це повідомила глава європейської дипломатії Федеріка Моґеріні.

«У понеділок наступного тижня ми проведемо нараду на рівні міністрів, там буде дискусія, але не тільки про те, чи посилювати санкції, а головним чином про те, як допомогти Україні в ці складні часи», – сказала Моґеріні в бесіді з журналістами в Берліні.

Сутички між проросійськими сепаратистами й урядовими військами на сході України спалахнули з новою силою минулого тижня. Київ заявив про нові докази російської підтримки сепаратистів, що йдуть урозріз із угодою про припинення вогню, досягнутою в Мінську 5 вересня.

Росія заперечує, що є стороною конфлікту, стверджуючи, що не скеровує війська або зброю на схід України.

«Сподіваюся, ми не повернемося до ситуації, яка була два-три місяці тому з насильницькими зіткненнями і щоденними вбивствами», – заявив міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, який супроводжував Моґеріні на конференцію в ході її першого візиту до Берліна в якості верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки.

Переміщення військ у районі українсько-російського кордону означають, що всі сторони готуються до нових зіткнень, сказав Штайнмаєр.

«Цьому потрібно запобігти», – сказав він.

Штайнмаєр і Моґеріні заявили, що санкції повинні бути тільки частиною реакції на дії Росії, але вони вже діють.

«Російська економіка постраждала, причому дуже серйозно», – сказала Моґеріні.

Між тим канцлер Німеччини Анґела Меркель у вівторок спростувала наявність планів посилити економічні санкції щодо Росії.

Вона повідомила про намір поговорити з українським президентом Петром Порошенком і російським лідером Володимиром Путіним, і підтвердила, що наполягає на розширенні візових заборон щодо лідерів сепаратистів.

«За винятком цього, подальші економічні санкції в даний момент не плануються. Ми фокусуємося на зимі й гуманітарній ситуації на місці, і на тому, як забезпечити припинення вогню», – сказала Меркель.

Показати коментарі (2)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG