Спеціальні потреби

ЄС: прогресу у стосунках з Києвом не буде без вирішення справи Тимошенко


Верховний комісар ЄС із зовнішньої політики Кетрін Ештон

Україні не варто розраховувати на прогрес у відносинах із Європейським союзом, зокрема й підписання угоди про асоціацію, без владнання ситуації з ув'язненням екс-прем'єра Юлії Тимошенко та інших колишніх урядовців. Про це заявила верховний комісар ЄС із зовнішньої політики Кетрін Ештон після наради з міністрами закордонних справ країн-членів Євросоюзу.

Вона також зазначила, що чекає від запланованої на вівторок зустрічі з керівником українського уряду Миколою Азаровим новин у цій справі.

«Я думаю, український уряд прекрасно знає, які питання нас найбільше турбують. Сьогодні з міністрами ми найбільше говорили про проблему верховенства права. Поза цим наш діалог (із українською владою) дуже динамічний і ми хотіли б бачити прогрес України. Найважливіше, що я хотіла б сказати – ми хочемо розвивати наші відносини у рамках угоди про асоціацію. Для ЄС Україна – важливий сусід. Але ми не зможемо рухатися вперед, якщо Україна не поважатиме наші засадничі цінності. І ми сподіваємося почути завтра гарні новини, які дозволять нам рухатися вперед», – заявила Ештон.

Водночас Ештон зробила заяву, яка може свідчити про те, що ЄС домагатиметься, щоб українська влада зняла перешкоди для участі ув'язнених опозиційних політиків у парламентській виборчій кампанії:

«Ми дуже уважно слідкуватимемо за парламентськими виборами в жовтні. Ми віримо, що всі кандидати, які висловлять бажання брати в них участь, отримають таку можливість. Умови виборчої кампанії та підрахунку голосів будуть визначальними для нашої оцінки цих виборів», – сказала Кетрін Ештон.

Вона також повідомила, що міністри поки що відклали ухвалення спільної заяви щодо можливого бойкоту матчів європейської футбольної першості в Україні.

Водночас українська влада поки що не подає сигналів готовності йти на зустріч у питанні звільнення Тимошенко та інших опозиційних політиків. Представники правлячої Партії регіонів продовжують наполягати, що екс-урядовців судили за кримінальні злочини і закидають ЄС політику подвійних стандартів. Мовляв, європейські лідери чомусь не звертають такої ж уваги на судові процеси над іншими урядовцями, яких судять за корупцію чи зловживання владою.

«Європейське співтовариство не реагує ані на дуже серйозний судовий процес над колишнім президентом Франції, ані над екс-прем’єром Хорватії, на вирок колишньому прем’єр-міністру Румунії. Тим більше, що таких прикладів можна навести безліч. Я впевнений, що європейські партнери не повинні заганяти ситуацію в кут, бо Україна – непроста держава. (...) Тому сьогодні потрібно відійти від розмов про можливу ізоляцію України, повестися мудро та іншим шляхом шукати відповіді на виклики часу”, – заявив депутат Верховної Ради Анатолій Кінах.

Ще з більш різкою критикою позиції країн ЄС, зокрема Німеччини, виступив заступник голови парламентської фракції регіоналів Вадим Колесніченко. Він побачив за критикою урядом ФРН політики президента Януковича намір відібрати в України право провести футбольну першість.

«Німеччина, розігруючи карту із ув'язненням Юлії Тимошенко, розв'язала проти Україну справжню інформаційну війну. Сама екс-прем'єр канцлера Німеччини, очевидно, мало цікавить, оскільки Юлія Володимирівна – лише ланка в ланцюзі великої політичної гри однієї із наймогутніших держав Європи», – цитує депутата партійний сайт. Таким чином, зауважує Колесніченко, правляча канцлер Ангела Меркель прагне отримати економічний зиск та заробити симпатії виборців.

Про відсутність готовності йти на поступки у справі Тимошенко можуть свідчити й заяви президента України Віктора Януковича. Сьогодні перебуваючи у Донецьку він висловився проти «приниження України», очевидно натякаючи на відмову лідерів декількох країн Європи зустрічатися з ним на знак протесту проти утисків опозиції.

Показати коментарі (2)

Цей форум було закрито

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG