Спеціальні потреби

Євро 2012 без кордонів


Під час Євро 2012 українсько-польський кордон перетнуть понад мільйон вболівальників.

За підрахунками експертів близько мільйона футбольних вболівальників перетнуть польсько-український кордон протягом проведення Євро 2012.
Щоб справитись із потоком туристів, польські та українські прикордонники тісно співпрацюють. Українські правоохоронці перевіряють паспорти на території Польщі. Для вболівальників створено спеціальні смуги, які дозволяють їм проходити кордон окремо від загальної черги. До справи долучились і працівники прикордонного агентства Євросоюзу Фронтекс. Датський правоохоронець Рене Гуґен працює на контрольно-пропускному пункті Медика.

«Людей просять за два-три кілометри від кордону займати праву смугу, щоб мінімізувати затримки», - каже прикордонник.

Прикордонники пильно слідкують за тим, щоб спрощеною процедурою перетину кордону не скористалися злочинці та торгівці людьми.
Занепокоєння європейців також викликає і контрабанда товарів з України та Росії. ЄС каже, що контрабанда лише тютюнових виробів коштує європейському бюджету близько дванадцяти з половиною мільйонів доларів недоотриманих податків.
Контрабанда як правило перевозиться потягами, відтак товар збирається на території Польщі, а звідти вже розповсюджується у країнах Західної Європи за цінами, які іноді у десять разів перевищують ціну в Україні.
«Іноді ми знаходимо мобільні телефони, таємно прикріплені під вагонами. За допомогою них контрабандистам визначають саме той вагон, де сховані цигарки», - говорить польський правоохоронець Маріуш Корчинський.

На півночі країни розділяє річка Буг, цією не захищеною загорожею частиною кордону також часто намагаються скористатися контрабандисти та незаконні мігранти.

В суху погоду, у певних місцях річку можна просто перейти. Втім в останні кілька тижнів та під час Євро 2012 у Польщі були потужні зливи, так що рівень води у річці піднявся, тому контрабандисти вимушені користатися човнами.

Південну частину кордону польські правоохоронці патрулюють верхи. По іншу сторону їх українські колеги об’їжджають територію на квадроциклетах. Полковник Олександр Крук очолює місцеву команду прикордонників:

«Ми почали використовувати інновації, які зробили перетин кордону легшим, і одночасно не послабили складову безпеки».

Кілька європейських лідерів відмовились приїхати на Євро 2012 у знак протесту проти, за їх словами, порушення прав опозиційного лідера Юлії Тимошенко. Втім, пересічні футбольні вболівальники, які спілкувалися з журналістами Голосу Америки, кажуть, що нізащо не пропустять нагоди по вболівати за свої улюблені команди.

Показати коментарі (3)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG