Спеціальні потреби

З 2011-го року Естонія в єврозоні


З 2011-го року Естонія в єврозоні

Естонія проводить 31-го грудня свій останній день з національною валютою – кроною. З першого січня ця країна першою з колишніх республік Радянського Союзу перейде на євро. Таким чином, Естонія стане 17-им членом єврозони.

Балтійська країна з населення в 1, 3 мільйони людей буде третьою після Словенії та Словаччини посткомуністичною країною, що використовуватиме загальноєвропейську валюту.

Перехід від естонської крони до євро припав на час жорсткої фінансової кризи на європейському континенті. Більшість з решти 16 країн, які використовують євро, цього року були вимушені надати фінансову допомогу Греції та Ірландії. Наступними в черзі на субсидування може бути Португалія.

Попри це, прем’єр-міністр Естонії Андрус Ансіл вважає, що введення євро піде на користь Естонії. За його словами, це знак того, що Естонія увійшла до клубу європейських країн. Дякуючи цьому, на його думку, покращаться умови торгівлі та пожвавляться інвестиції.

Цього тижня в інтерв’ю телеканалу CNN він відзначив, що «стати членом єврозони добре у будь-який час». Він не поділяє занепокоєння щодо нової валюти та нової кризи і говорить, що «похорон євро поки не очікується».

XS
SM
MD
LG