Спеціальні потреби

У Великобританії активізувався крайньо-правий рух


В ослабленій економічною кризою Європі багато людей починають шукати винних у падінні рівня власного життя. Така ситуація створює сприятливі умови для крайньо-правих партій, які виступають проти міграції і традиційно використовують кризові ситуації та масову зневіру для пропагування своїх ідей.

Англійська ліга самооборони виходить на вулиці із єдиним простим гаслом – «Зупиніть ісламізацію Британії».

Порядок денний Англійської ліги самооборони нічим не відрізняється від гасел радикально правих в усій Європі. АЛС проводить мітинги під британським парламентом, і, на відміну від багатьох європейських правих, ще не представлена в уряді. АЛС називає себе ненасильницьким рухом і відкидає звинувачення у расизмі. Втім наполягає, що мусульмани намагаються переробити Британію під себе, а не пристосуватись до її місцевих норм. Це викликає обурення у засновника Ліги Гейла Спейта:

«У мене э друзі сікхи, є чорношкірі друзі. Мусульмани дивляться на світ не так як хтось із нас».

АЛС було утворено у 2009-му році, втім за словами експерта Андреа Маммоне в ідеології організації немає нічого нового:

«Радикально праві ще з часів фашизму, який виник між першою та другою світовою війнами, намагаються вибудувати свою ідентичність на ідеї ворога, на протиставленні себе іншим».

Таким «іншим» себе відчув у рідній Британії Макс Левітас, який у 1936-му році брав участь у так званій Битві на Кейблстріт, коли 300 тисяч лондонців зірвали марш Британського союзу фашистів:

«Тисячі людей виступили проти маршу і поліція розганяла нас, щоб очистити вулицю для фашистів».

Макс та його сусіди билися з поліцією, щоб не допустити маршу фашистів по району, в якому здебільшого жили євреї. За його словами, нинішня АЛС не надто відрізняється від фашистів минулого.

Пан Бісвас – пише книгу про європейських крайньо-правих. За його словами, ці рухи історично походять від фашистів ХХ-го сторіччя, втім не є фашистськими по суті:

«Ці партії намагаються дистанціюватись від минулого. Вони більше не є антисемітами і намагаються отримати вплив демократичними методами».

Нині багато членів Англійської ліги самооборони кажуть, що у майбутньому хотіли би мати вплив в уряді.

XS
SM
MD
LG