Спеціальні потреби

Меркель сподівається на підтримку нового лідера Франції у подоланні кризи в ЄС


Канцлер Німеччини Анґела Меркель закликала обраного президента Франції Франсуа Олланда приєднатися до неї при прийнятті «необхідних рішень» у вирішенні боргової кризи Європи.

У вівторок Меркель надіслала Олланду листа, в якому привітала його з перемогою на виборах. У ньому вона зазначила, що чекає можливості працювати разом для добробуту Європи і їхніх країн. Обидва лідери планують зустрітися наступного тижня у Берліні після того, як 15-го травня відбудеться інавгурація Олланда.

Олланд закликає до нових заходів зі стимулювання економічного зростання в Європі, проте Меркель виключила можливість повторних переговорів щодо угоди, яка передбачає посилення бюджетного контролю в Євросоюзі.

Греція, Ірландія і Португалія отримали фінансову допомогу на суму в кілька мільярдів доларів після того, як виконали вимоги своїх міжнародних кредиторів щодо скорочення державних витрат. Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу заявив, що у цих трьох країн немає іншого вибору, окрім як продовжувати заходи жорсткої економії. При цьому він визнав, що з перемогою Олланд і відмовою виборців від заходів жорсткої економії на недільних виборах у Греції, формується консенсус про необхідність вжиття заходів щодо стимулювання економічного зростання в Єврозоні.

XS
SM
MD
LG