Спеціальні потреби

Керівник ЄС Дональд Туск назвав президента США Дональда Трампа однією із загроз для Європи


Дональд Туск, президент Європейської ради, колишній прем’єр-міністр Польщі

Президент Європейської ради Дональд Туск назвав президента США Дональда Трампа разом з Росією, Китаєм і радикальним ісламом у низці проблем для Європи.

У листі до 27-ми керівників країн ЄС він закликав європейців до єдності, щоб уникнути підпорядкування іншим світовим потугам.

​Тим часом представники низки урядів ЄС, зокрема британський міністр закордонних справ Борис Джонсон, застерігають від поспішних кроків, які могли б відштовхувати важливого союзника Європи.

Розчленування Європейського Союзу не приведе до відтворення якогось міфічного повного суверенітету країн, а до реальної і фактичної залежності від наддержав: Сполучених Штатів, Росії і Китаю...

Дональд Туск написав листа з нагоди саміту, що відбудеться у п’ятницю на Мальті. Європейські лідери обговорюватимуть майбутнє ЄС, коли з союзу вийде Велика Британія.

Президент Європейської ради - один з низки ключових посадовців ЄС у Брюсселі. Його головне повноваження - організовувати й головувати на вирішальних нарадах керівників країн організації.

Колишній польський консервативний прем’єр-міністр висловив думку, що більш протекціоністська політика Трампа створює для ЄС нагоди нових договорів про вільну торгівлю.

Стверджуючи, що ЄС постав перед найбільшими випробуваннями за свою 60-річну історію, Туск пише, що найбільшими зовнішніми загрозами є «самовпевненість Китаю», «агресивна політика Росії» щодо сусідів, а також «радикальний іслам», який розпалює анархію на Близькому Сході та в Африці.

До цього він додає також, що разом з «тривожними деклараціями нової американської адміністрації… робить наше майбутнє дуже непередбачуваним».

Лідери у Брюсселі особливо стурбовані тим, що Трамп виступив за Брекзит і висловлювався за те, щоб з організації виходили також інші країни.

«Розчленування Європейського Союзу не приведе до відтворення якогось міфічного повного суверенітету країн, а до реальної і фактичної залежності від наддержав: Сполучених Штатів, Росії і Китаю, - пише Туск лідерам ЄС, - Лише разом ми можемо бути повністю незалежними».

«Тому ми повинні вдатися до наполегливих і видовищних кроків, які б змінили колективні настрої і відродили б прагнення вивести європейську інтеграцію на новий рівень».

Reuters називає застереження Туска найжорсткішими заявами щодо нового президента США відтоді Трамп обійняв посаду.

Агенція вважає, що це відображає щораз більше відчуття у багатьох європейських столицях потреби реагувати на політику американського президента, зокрема на заборону в’їзду для біженців та обмеження для громадян семи переважно мусульманських країн.

Дивіться також: Як у США реагують на загострення ситуації на Сході України?

Як у США реагують на загострення ситуації на Сході України? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00

XS
SM
MD
LG