Спеціальні потреби

США втрачають 30 мільйонів доларів щодня через проблему бюджету Федерального управління авіації


Американські конгресмени зітхнути з полегшенням після напружених дебатів щодо боргового ліміту. Однак в економіці країни назріла чергова криза. Цього разу - у транспортній галузі.

Федеральне управління авіації США вже другий тиждень отримує лише часткове фінансування. У вимушену відпустку пішли чотири тисячі працівників цього управління та понад 70 тисяч будівельників. Понад 200 проектів по всій країні припинені на невизначений час.

40 інспекторів технічної безпеки продовжують працювати без зарплатні. Держбюджет вже втратив понад 200 мільйонів доларів, оскільки через брак кадрів Федеральне управління авіації не збирало податків на продаж квитків. Президент Обама знову звинувачує конгресменів у небажанні іти компроміс:

«У час, коли ми економимо кожен долар, мільярди пропадають через те, що Конгрес відмовляється діяти».

Каменем спотикання стали 16,5 мільйонів доларів субсидії для 13 аеропортів у маленьких містечках. Республіканці вимагають урізати субсидії, в той час як демократи наполягають на їх продовженні. Контрольована республіканською більшістю Палата представників проголосувала за проект, який урізав субсидії. Втім Сенат, де більшість тримають демократи – відмовився підтримати цей законопроект. Відтак, намагаючись зекономити бюджету 16 мільйонів доларів на рік, протиріччя конгресменів привело до того, що уряд втрачає 30 мільйонів доларів щодня.

XS
SM
MD
LG