Спеціальні потреби

Законодавці США закликали до антимонопольного розслідування щодо Facebook


Компанія Facebook відкинула заклики її співзасновника до розділення компанії на три частини. Водночас законодавці США закликали міністерство юстиції США розпочати антимонопольне розслідування щодо Facebook.

США мають досвід протидії монополіям, незалежно від того, наскільки добрі наміри можуть бути в лідерів таких компаній. Влада Марка безпрецедентна і неамериканська за духом
Співзасновник Facebook

Компанія перебуває під пильною увагою регуляторів у цілому світі через її практики обміну даними користувачів мережі з комерційними компаніями-клієнтами. Facebook також дорікають через поширення мови ненависті та дезінформації на цій платформі. Водночас, частина американського політикуму та суспільства навпаки - незадоволені тим, що компанія активно виступає у якості цензора , блокує окремих користувачів тощо.

Деякі американські законодавці наполягають на необхідності розділення великих технологічних компаній, тарегулювання онлайн конфіденційності з боку держави.

Співзасновник Facebook Inc і колишній сусід Марка Цукерберга Кріс Г’юз напередодні закликав до того, щоб розділити соціальну мережу на частини, в колонці, надрукованій у виданні The New York Times.

«США мають досвід протидії монополіям, незалежно від того, наскільки добрі наміри можуть бути в лідерів таких компаній. Влада Марка безпрецедентна і неамериканська за духом», – написав Г'юз у четвер.

Деякі законодавці закликали до федерального регулювання конфіденційності та антимонопольних дій, щоб розбити великі технологічні компанії

Facebook володіє найбільшою соціальною мережею з більш ніж 2 мільярдами користувачів у всьому світі. Компанія також володіє WhatsApp, Messenger і Instagram – кожен із цих сайтів використовує понад мільярд людей.

Facebook відкинув заклик Г'юза до того, щоб WhatsApp та Instagram стали окремими компаніями, і сказав, що натомість потрібно зосередитися на регулюванні Інтернету. Цукерберг перебуватиме в Парижі в п'ятницю для обговорення питань регулювання Інтернету з французьким президентом Еммануелем Макроном.

Г’юз співзаснував Facebook у 2004 році в Гарварді з головним виконавчим директором компанії Цукербергом і Дастіном Московіцем. Він залишив Facebook у 2007 році, а пізніше повідомив у публікації на LinkedIn, що заробив півмільярда доларів за три роки роботи.

«Пройшло 15 років із часу, коли я співзасновував Facebook у Гарварді, і я не працював у компанії впродовж десяти років. Але я відчуваю гнів і відповідальність», – сказав Г’юз, який згодом став онлайн-стратегом для Барака Обами під час президентської кампанії 2008 року.

В рамках одного з численних скандалів у сфері безпеки та конфіденційності, в які потрапила компанія, Facebook звинувачується в тому, що компанія неналежним чином обмінювалася інформацією, яка належала 87 мільйонамам користувачів, з недіючою тепер британською політично-консалтинговою фірмою Cambridge Analytica.

Г’юз заявив, що останній раз зустрівся з Цукербергом влітку 2017 року, за декілька місяців до того, як розгорівся скандал у Cambridge Analytica.

«Марк – хороша, добра людина. Але я сердитий, що його зосередження на рості призвело до того, що він пожертвував безпекою і цивілізованістю за кліки», – сказав Г’юз.

«І я переживаю, що Марк оточив себе командою, яка зміцнює його переконання, а не ставить їх під питання».

Американський сенатор-демократ Річард Блументаль вважає, що Facebook має бути розділений, і що антимонопольне відділення міністерства юстиції має розпочати розслідування

Г’юз – не єдиний, хто вимагає роділення Facebook на кілька компаній. Деякі законодавці закликали до федерального регулювання конфіденційності та антимонопольних дій, щоб розбити великі технологічні компанії.

Пізно в четвер сенатор Майк Крепо (Mike Crapo), республіканець, який очолює банківський комітет, і Шеррод Браун (Sherrod Brown), головний демократ, попросив Facebook відповісти на запитання про потенційну криптовалютну платіжну систему, яка використовуватиме її соціальну мережу, та збір даних.

У листі також ставилися питання про захист конфіденційності споживачів та наявність інформації про кредитоспроможність користувачів.

Американський сенатор-демократ Річард Блументаль (Richard Blumenthal), повідомив CNBC, що вважає, що Facebook має бути розділений і що антимонопольне відділення міністерства юстиції має розпочати розслідування.

Дивіться також: Австралійський резервний банк надрукував 46 мільйонів 50-доларових купюр із граматичною помилкою

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG