Спеціальні потреби

Тато за головного - американські чоловіки перебирають обов'язки мам


Тато за головного
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00

Тато за головного

Ще відносно недавно американська економіка дозволяла прожити на одну зарплату, яку заробляв, як правило, чоловік. У наш час працює майже шістдесят відсотків американок. Вони відповідають за сорок відсотків сімейного бюджету. І хоча досі існує різниця між зарплатою жінок та чоловіків на користь останніх, приблизно тридцять відсотків американок заробляють більше за своїх чоловіків. Це та безробіття, яке вище саме поміж чоловіків, призвело до соціальних змін. Останнім часом все більше американців перебирають на себе догляд за дитиною.

Хлопчик приречений в Україні знайшов родину у США
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:45 0:00
Луна проводить багато часу зі своїм батьком. Дейв Бенджоя за професією веб-розробник і працює з дому. Як і чимало чоловіків сьогодні, Дейв доглядає дитину, поки дружина на роботі:

«Моя дружина більше працює, ніж я. Я вважаю, мені пощастило, це як подарунок. І хоча моя донька не пам’ятатиме, що вона робила, їй лише 16 місяців, у нас особливий зв’язок».

Фахівці називають це новим батьківством – досить поширена у США тенденція, коли чоловіки залишаються дома виховувати дітей. У Нью-Йорку вже навіть створили групу для молодих і майбутніх татів. Збираються вони раз на місяць.

Вони також діляться своїм досвідом:

- А як вона сидить?
- Ось так, нехай звісить ноги, головне, щоб у неї було багато вільного місця, це все.

Росію просять не губити власних дітей
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:38 0:00
Direct link
Один з ініціаторів створення цієї групи Ленс Самерфілд. Він розповів, що чоловіки приходять поділитися своїм досвідом зміни підгузників і годування з пляшечки:

«Майбутнім татусям додає упевненості спілкування з вже «досвідченими» і упевненими у собі батьками та їх малюками. Вони можуть обмінятися досвідом, поділитися навиками і, виходячи звідси, сказати: «Я не зламаю дитину».

Соціолог з Університету Стоні Брук Майкл Кімель каже:

«У всьому світі чоловіки все активніше залучаються до виховання дітей».

Дослідження показують, що діти, до виховання яких активно залучаються чоловіки, є щасливішими та здоровішими за тих, що ростуть у родинах, де турбота про дитину – виключно жіноча справа.
Майкл Кімель підкреслює, що тенденція догляду за дітьми особливо поширена серед молодого покоління:

«Це відбувається в Японії, Сінгапурі, Австралії. Чоловіки все більше зацікавлені бути добрими татами. А також у цих країнах уряд підтримує родини, які балансують свій час між роботою і сім’ями».

Дейв Бенджоя каже, що догляд за дитиною є неповторним пережиттям:

«Спостерігати за становленням свідомості доньки, за розвитком мови, який нібито виникає з нічого – якийсь спалах тут і там і раптом вона вимовляє нове слово – увесь цей досвід приголомшує. Я можу думати про це весь день».

Витрати держави на дітей окупаються десятикратно
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00
Виховання маленьких дітей комусь з чоловіків може здатися нудною та невдячною справою. Але не для малюків. Дослідження показують, що діти, до виховання яких активно залучаються чоловіки, є щасливішими та здоровішими за тих, що ростуть у родинах, де турбота про дитину – виключно жіноча справа. А також такі діти краще вчаться у школі, є менш агресивними та навіть рідше стають жертвами насильства.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG