Спеціальні потреби

ФБР навчає спецпризначенців НАБУ


Національне антикорупційне бюро України

Навчання персоналу і технічне забезпечення нового відомства – частина великого пакету допомоги Сполучених Штатів у реформуванні українських правоохоронних структур.

Вони тренуються штурмувати палаци корумпованих чиновників і нейтралізовувати озброєних охоронців багатіїв-держслужбовців. Це спецназ Національного антикорупційного бюро. В нову службу їх ретельно відбирали: критерії – бездоганна репутація, мотивованість, фізичнна підготовка. Серед них є ветерани спецслужб, а є й такі, хто раніше не тримав в руках зброю.

Нині на базі під Києвом їх тренують діючі співробітники ФБР – Федерального бюро розслідувань Сполучених Штатів. Надзавдання – за десять днів тренінгу довести до автоматизму як діяти в екстремальних ситуаціях.

Пояснює заступник директора НАБУ Анатолій Новак:

«Наприклад затримання порушника чи корупціонера, коли він пересувається на автомобілі, чи затримання його на пішому ходу, чи захід в приміщення для забезпечення роботи детективів. Тому що не завжди нас пускають і не завжди нам раді. А в нинішніх умовах, в яких живе країна, ми маємо бути готові до розвитку різних сценаріїв».

Американцям не дозволяють давати інтерв’ю і суворо контролюють, щоб їх обличчя не потрапили в кадр. Бо воні діючі агенти спецслужби. Українські бійці поки що спілкуються через перекладача, але враження, що розуміють тренерів з півслова. Від інтерв’ю теж відмовляються. Кажуть – хай про їхні успіхи говоритимуть не слова, а кількість гучних імен затриманих корупціонерів.

«У нас коли проходять затримання, доводиться спілкуватися із народними депутатами, чи іншими високопосадовцями. Вони достатньо освічені, впевнені в собі. Вони можуть морально-психологічно тиснути на детектива. Спецназу треба вчасно і адекватно зреагувати, щоб не допустити конфлікту чи використання зброї».

Цей тренінг – частина великої програми допомоги Сполучених Штатів у реформуванні українських правоохоронних органів. Пріорітет – подолати в країні корупцію. Підтримку отримують і НАБУ, і патрульна поліція, і інші силові відомства.

Дивіться також: За «перезавантаження» з Путіним Клінтон винесли вирок «винна»

За "перезавантаження" з Путіним Клінтон винесли вирок "винна". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:09 0:00

XS
SM
MD
LG