Спеціальні потреби

FEMEN спиляли Хрест пам’яті жертв сталінських репресій у Києві (ФОТО)


Активістки жіночого руху FEMEN спиляли бензопилою і повалили поклінний Хрест жертв сталінських репресій в центрі Києва недалеко від Міжнародного центру культури і мистецтв (Жовтневий палац). Комунальні служби вивезли його з пагорбу над Майданом.

Відео акції вперше з’явилося в ефірі російського державного телеканалу Russia Тoday, що мовить в Росії і в інших країнах. Звідти воно потрапило в Youtube.
Сайт руху FEMEN повідомив: «У день винесення вироку жіночий рух FEMEN висловлює підтримку і повагу своїм російським колегам з групи Pussy Riot. На знак солідарності з жертвами кремлівсько-попівського режиму FEMENки звалили поклінний хрест над Майданом незалежності».

​Як пояснюється на сайті, такою акцією FEMEN закликали «всі здорові сили суспільства нещадно випилювати з мозку трухляві релігійні забобони, які слугують опорою диктатури і перешкоджають розвитку демократії і свободі жінок».

Пам’ятний хрест, який спиляли, був встановлений Всеукраїнським товариством «Меморіал» у пам’ять про жертв сталінських репресій – людей, закатованих і розстріляних НКВД у підвалах Жовтневого палацу. Комунальники обіцяють відновити Хрест уже 20 серпня, в понеділок.

Комунальники забирають спиляний хрест
Комунальники забирають спиляний хрест


Сьогодні в Хамовницькому суді Москви мають оголосити вирок Pussy Riot. Марію Альохіну, Надію Толоконникову і Катерину Самуцевіч звинувачують в хуліганстві за участь в панк-молебні «Богородице, Путіна прожени» в московському храмі Христа Спасителя. Прокурор просив засудити їх до трьох років позбавлення волі. Захист наполягає на виправданні підсудних.
Передрук з "Радіо Свобода"

Показати коментарі (6)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG