Спеціальні потреби

Обама привітав схвалення Сенатом США фінансової реформи


President Obama (file)

Президент Обама похвалив законодавців Сенату за схвалення переважаючою більшістю голосів законопроекту про регулювання фінансовою системою США. Він сказав, що до американського народу ніколи більше не будуть звертатись із проханням платили за помилки Вол-стріту.

Опозиційно налаштовані республіканці, які боролися проти впровадження фінансової реформи, кажуть, що нові правила можуть нанести шкоду економіці, зміцнюють владу уряду і не здатні захистити платників податків. Сторонникам президента Обами з Демократичної партії в Сенаті вдалося здобути лише голоси трьох республіканців, чого було достатньо, щоб перемогти.

Палата представників США уже схвалила цей законопроект і, як очікується, президент Обама підпише його наступного тижня.

Мета фінансової реформи – відвернути низку проблем, що спричинились до недавньої фінансової кризи. В ній передбачено започаткування процесу, який дозволив би урядові брати під контроль і продавати занапащені, занадто великі фінансові установи, банкрутство яких могло б завдати удару економіці. Згідно з новими правилами, тягар втрат повинні нести не платники податків, а акціонерні та кредитні компанії.

Детальне опрацювання правил щодо застосування нового закону забере, як очікують, місяці і саме цим тепер займаються різні урядові контролюючі органи країни.

XS
SM
MD
LG