Спеціальні потреби

План Кремля "відтерти" Фінляндію від НАТО не спрацював - ЗМІ


Міжнародні військові навчання Northern Coasts 2014 за участі Фінляндії

Фінляндія зберігає за собою право подати заявку на членство у НАТО у будь-який момент. Відповідне положення міститься у заяві правлячої право-центристської коаліції сформованої за результатами виборів, які відбулись у країні у квітні. Про це повідомляє видання Defensenews.

Відомо, що адміністрація голови уряду Фінляндії Юхи Сіпіля планує провести розрахунки можливої вартості та наслідків членства країни у НАТО.

Входження до урядової коаліції націоналістичної та анти-натівської "Партії фінів" мало би стати на заваді інтересу країни до вступу у НАТО

У виданні Defensenews відзначають що подібний розвиток подій іде всупереч розрахункам Кремля, де вважали, що входження до урядової коаліції націоналістичної та анти-натівської "Партії фінів" мало би стати на заваді інтересу країни до вступу у НАТО.

Натомість "Партія фінів" отримала роль молодшого партнера в урядовій коаліції, де провідну роль відіграють про-натівська партія "Національна коаліція" (NCP) та "Фінляднський центр".

"Геополітичний ландшафт на півночі Європи та у Балтиці змінився через дії Росії в Ураїні", - наводить слова лідера NCP Александра Стабба видання Defensenews.

Усі члени правлячої коаліції підтримують збільшення оборонних бюджетів країни у період 2016-2025

Майбутнє членства країни у НАТО у майбутньому може бути винесено на розгляд референдуму.

Відомо, що новий уряд Фінляндії планує опублікувати доповідь з метою визначення політики спрямованої на збереження, розвиток та використання фінської системи призову. Паралельно новий уряд планує змінити законодавство, щоб дозволити військовим та службам безпеки займатись радіоелектронною розвідкою за межами країни, а також аналізувати повідомлення, які проходять через територію Фінляндії.

При цьому усі члени правлячої коаліції підтримують збільшення оборонних бюджетів країни у період 2016-2025 та посилення системи військових закупівель з огляду на заплановане придбання нових винищувачів на заміну F/A-18 Hornets.

У виданні відзначають, що причиною перегляду військової політики Фінляндії є напруга створена Росією у Балтиці та Україні.

Дивіться також: Американський дім у Києві. Чому варто прийти?

Американський дім у Києві. Чому варто прийти? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG