Спеціальні потреби

Суд відхилив запит США про екстрадицію Фірташа


Австрійський суд відмовився екстрадувати українського бізнесмена Дмитра Фірташа в США, погодившись з його доводами про політичні мотиви спроб американської влади засудити його за звинуваченнями в корупції.

Один з найвпливовіших олігархів України, 49-річний Фірташ був заарештований у Відні рік тому на вимогу американської влади, які ведуть розслідування його діяльності з 2006 року.

Він був випущений під заставу в 125 мільйонів євро в березні 2014 року.

Мільярдер заявив, що звинувачення в тому, що він нібито вступив у змову з метою дачі хабарів урядовцям Індії, щоб отримати ліцензію на видобуток титану, були «абсолютно невірними», і назвав себе жертвою політичної кампанії.

У 2013 році велика лава присяжних в США пред'явила офіційні звинувачення Фірташу, а також члену парламенту Індії і чотирьом іншим особам.

Бізнес Фірташа у сфері газової торгівлі та хімічної промисловості процвітав за влади проросійського президента Віктора Януковича, а його затримання збіглося за часом з різкою ескалацією української політичної кризи, що призвела до протистояння Заходу і Росії.

Захист Фірташа стверджував, що метою кримінального переслідування є надання тиску на впливову людину, в якій Вашингтон бачить представника російських інтересів в Україні.

Адвокати заявили, що вимогу про екстрадицію необхідно відхилити з кількох причин, включаючи відсутність доказів юрисдикції США і того факту, що його не звинувачують у злочинах, скоєних в Австрії.

Суддя Земельного суду Відня Крістоф Бауер заявив, що американській владі не вдалося представити переконливих доказів скоєння правопорушення. За його словами, Фірташ може отримати свій паспорт і залишити Австрію, але заставу поки що не буде повернено, оскільки судове рішення наразі ще не набуло чинності.

Показати коментарі (8)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG