Спеціальні потреби

У Флориді збитки від нафтової плями називають неминучими


Гігантська пляма, що утворилась внаслідок витікання нафти з свердловини на дні Мексиканської затоки, ще досить далеко від Флориди, але місцеві підприємці занепокоєні, що рано чи пізно це негативно вплине і на їх громади.

Пляжі північної частини Мексиканської затоки вже забруднюються нафтою, хоча наприклад в Алабамі декотрих відвідувачів пляжів це не відстрашує. Втім у штаті Флорида місцеві жителі занепокоєні перспективами забруднення. Мешканець міста Кі-Ларґо Кейс Кропф каже, що це лише питання часу.

«Нам доведеться з цим зіштовхнутись – можливо, не цього чи наступного тижня, але це станеться».

Занепокоєні громадяни прийшли на зустріч з місцевими посадовцями і представниками компанії Бритиш Петролеум, яка орендує пошкоджену платформу.

Нафтова пляма ще знаходиться на віддалі шестисот кілометрів від Флориди, і ще зарано розгортати очищувальні операції. Але вплив вже відчувається. Як каже представник Туристичної ради Флориди Енді Ньюмен, зокрема він відчутний у його галузі.

«Ми отримуємо надзчивайну кількість запитів і знаємо, що люди занепокоєні. Вони чекають до останньої миті перед тим, як забронювати поїздку, щоби уникнути неприємностей».

Постраждає і енергетична індустрія. Противники буріння біля берегових ліній провели демонстрації протесту біля офісів Бритиш Петролеум в кількох містах США. Ще недавно флоридські посадовці обговорювали можливість дозволу на буріння. Губернатор Чарлі Крист був сторонником ідеї, але тепер змінив думку.

«Вражає, яким може бути обсяг руйнування. Наразі про буріння не може бути ніякої мови».

Крист планує провести в штаті референдум в цій справі. Опитування, проведене негайно після аварії, показало, що лише 35 відсотків мешканців Флориди виступають за прибережне буріння – тоді як ще два роки тому прихильників був 61 процент.

Серед противників ініціативи - власник компанії спортивного рибальства Скай Стенлі.

«Люди приїжджають сюди через чистоту природи. І ми бачимо, якою трагедією може обернутись підводне добуття нафти. Тому проведення референдуму на цю тему є важливе».

Флоридські пляжі і заповідники приваблюють мільйони туристів. Місцеві жителі занепокоєні, що загроза цим принадам пошкодить і бізнесу, і екології.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG