Спеціальні потреби

Ізраїль наказав військовим зупинити флотилію миру


Ізраїль наказав військовим зупинити флотилію миру

У понеділок Міністерство закордонних справ Ізраїлю отримало вказівку продовжувати зусилля, спрямовані на те, щоб не допустити флотилію миру на палестинську територію, яка блокується Ізраїлем.

Водночас Ізраїль відмовився від попередніх погроз на 10 років відмовити в доступі на територію країни журналістам, які будуть виявлені у складі флотилії.

Голова прес-служби уряду Ізраїлю Орен Гельман у листі до журналістів у неділю заявив, що флотилія організована західними та ісламськими екстремістами, і що участь в ній буде порушенням закону Ізраїлю.

Водночас журналісти заявили, що мають право на висвітлення долі флотилії миру в новинах.

Організатори флотилії кажуть, що 10 суден, які увійшли до її складу, доставлять гуманітарний вантаж для сотень пропалестинських активістів у Газі, яка контролюється ісламістським угруповання Гамас. Дата відправлення суден ще не відома, втім організатори заявили, що це може статися цього тижня.

Цьогорічна флотилія миру також стане нагадування про минулорічну спробу доставити гуманітарний вантаж на палестинську територію, яка була зірвана Ізраїлем.

Тоді ізраїльські командос вбили дев’ятьох турецьких активістів, включно із двома, що мали громадянство США. Тоді ізраїльські військовики висадились на турецьке судно, що входило до складу флотилії, яка прямувала до Гази.

XS
SM
MD
LG