Спеціальні потреби

Правозахисники заявляють, що міліція тисне на українських повій напередодні Євро-2012


Молода працівниця секс-індустрії

Українському секс-бізнесу напередодні європейського Чемпіонату з футболу непереливки. Міліція не тільки знущається фізично з працівниць комерційного сексу, але й фабрикує кримінальні справи. Правозахисники говорять, що все задля підняття статистики.

«Це не поодинокі випадки, коли міліція, роблячи статистику, намагається підняти статистику розкриття злочинів», говорить адвокат Денис Овчаров. Він став на захист трьох дівчат, які зізналися, що підписали все, що подали правоохоронці, після катування однієї із них.

«Коли Наташу у кабінеті стали допитувати, нас спеціально посадили біля кабінету, і двері залишили відкритими. Ми чули, як її били, як вона плакала», – розказала одна із дівчат. Представниці секс-бізнесу розказали, що одну із них змусили зізнатися в тому, що вона сутенер. За українським законодавством це карається позбавленням волі від 4 до 7 років. Коли за проституцію передбачається тільки штраф. Правозахисники з Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний альянс з ВІЛ/СНІД» стали на захист дівчат і допомогли подали заяви до прокуратури на Шевченківський райвідділ міліції щодо тортур і катування.

«Працівники комерційного сексу стають заручниками так званої боротьби міліції із проституцією. Сфабриковані кримінальні справи стають для міліції звичним виходом», зазначає голова правління Всеукраїнської ліги «Легалайф» Олена Цукерман. Її організація єдина в Україні, яка займається захистом прав секс-робітниць.

«Ми досі живемо у радянські часи. Тоді, під час проведення масових заходів працівниць секс-бізнесу вивозили за 101-й кілометр, забирали у спеціальні диспансери. Сьогодні, за багатьма свідченнями, а також за даними «Легалайфу», системний тиск з боку міліції посилюється. Репресивні методи, тортури з боку міліції посилюються», каже керівник програм політики та адвокації Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний альянс з ВІЛ/СНІД» Павло Скала. На думку правозахисника, такі дії міліції спровокують інші, небезпечніші способи надання секс-послуг, а це, в свою чергу призведе до зростання ВІЛ-інфікованих в Україні.

В самій міліції не заперечують, що певні методи роботи посилюються. Керівник Управління зв’язків з громадськістю МВС України Володимир Поліщук повідомив журналістам, що у рамках підготовки до Євро-2012 профілактика проституції посилюється.

«Усі місця, де будуть відпочивати або команди-учасниці чемпіонату, або іноземні гості, вони будуть настільки контрольовані, що, я думаю, лише одиниці повій зможуть пробратися через загони (міліції) і потрапити до іноземців», – заявив Володимир Поліщук. Проте речник МВС зауважив, що нікого вивозити за межі Києва не будуть, але попередив вболівальників, що українські секс-робітниці можуть їх обікрасти, або «нагородити» якоюсь хворобою.

Європейські ЗМІ теж взяли на себе місію попередити фанатів, що їх очікує в Україні. Наприклад, британська газета «Sun» заявила, що фанатів в Україні чекає армія повій, хворих на СНІД. Зокрема, журналісти представили інтерв’ю із хворими на СНІД секс-робітницями у Донецьку, які заявили, що будуть активно працювати під час Євро та не розказуватимуть про свій статус. Німецькі газети пропонують напередодні візиту до України зробити щеплення проти кору та гепатитів А і Б, а також попереджають, що пити воду з-під крану дуже небезпечно.

XS
SM
MD
LG