Спеціальні потреби

Компанія «Форд» оголосила про рекордні прибутки


Нарешті – гарні новини щодо американської економіки. Компанія «Форд» – другий найбільший автовиробник у США – оголосила про те, що її прибутки за третій квартал цього року – найкращі за всю історію компанії. Непогані результати показали і інші автовиробники – «Крайслер» та «Дженерал Моторс». А це – позитивні новини для мільйонів американців.

Детройт або як його називають Мотор-Сіті, – одне з найбільш постраждалих від економічної рецесії міст. Один з його мешканців, Чад Макс, залишив місто у пошуках роботи, але тепер повернувся. Три найбільші компанії-автовиробники – «Дженерал Моторс», «Форд» та «Крайслер» – оголосили про вкладення двох мільярдів доларів у розширення виробничих потужностей у штаті Мічиган. А це означає, що багато з тих, хто втратив роботу в автоіндустрії, будуть найняті знову.

Виконавчий директор компанії «Форд» Алан Мулалі зазначає: «Ця страшна рецесія вже позаду. Ми інвестували у майбутнє, ми випускаємо машини, які люди хочуть і цінують, а тепер ми переходимо до стадії поступового зростання, що є гарною новиною для всіх».

Серед причин успіху – згода профспілок зменшити свої вимоги щодо оплати праці, а також величезні податкові пільги, надані штатом. І попереду – компанія «Форд», єдина з компаній-автовиробників, яка не позичала грошей у держави. Її найбільш популярна серед покупців модель – легка вантажівка. Це означає відновлення економіки, бо цю машину купують здебільшого для роботи.

Утім, експерти, серед яких і Джесіка Колдвел, застерігають, що оголошувати про повне відновлення автоіндустрії поки що зарано:

«Аби так казати, треба продати у цьому році 16 мільйонів автомобілів, а компанії передбачають лише близько 11,5 мільйонів продажів. На жаль, думаю, що цього не станеться протягом найближчих кількох років».

Інше за темою

XS
SM
MD
LG