Спеціальні потреби

Американці втрачають помешкання через помилки кредиторів?


У США спалахнув черговий скандал, пов’язаний з ринком нерухомості. Стало відомо, що причиною втрати житла багатьма американцями були помилки в оформленні документів на кредитування, що готувалися банками. Білий дім застеріг фінансові установи, що саме вони будуть нести відповідальність за будь-які незаконні операції у сфері кредитування житла. Цього тижня була сформована спеціальна міжвідомча група з розслідування цих звинувачень.

Заяви про те, що деякі фінансові установи використовували помилки в документах для того, аби відбирати житло в американців, привернули увагу адміністрації Обами. Речник Білого дому Роберт Ґібс у вівторок заявив, що спеціальна міжвідомча група почала уважно стежити за діяльністю банків стосовно проведення процедури банкрутства:

«Ми дивимося на їхню роботу, щоби зрозуміти, чи не порушують їхні дії законів. Зрозуміло, що згідно із законодавством вони мають певні вимоги щодо роботи. І якщо вони не виконують цих вимог, то ми можемо накласти на них штрафи, як також власники помешкань можуть захищати свої права у суді».

Ґібс каже, що федеральне агентство, яке страхує надання кредитів на житло, також проводить власне розслідування. У центрі звинувачень – працівники кредитних установ, які оформляли неналежним чином документи на позику під купівлю житла, після чого тисячі людей втрачали свої помешкання. Прокурори усіх 50 американських штатів також долучилися до розслідування скандалу, який може не лише завдати збитків фінансовим інституціям, але й піддати ризику увесь і без того нестабільний ринок нерухомості.

Такі компанії з надання кредитів під житло як Банк Америки та «GMAC» оголосили, що відновлять роботу з процедурами банкрутства у 23 штатах. Ці дві компанії приєдналися до інших найбільших кредитних установ, які тимчасово призупинили процедури банкрутства на час розслідування звинувачень.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG