Спеціальні потреби

Франція не відмовиться від контракту на поставку «Містралів» Росії


Французький корабель «Містраль»
Франція не відмовиться від контракту на поставку Росії вертольотоносців загальною вартістю 1,2 мільярда євро, оскільки розрив цієї угоди завдасть більшої шкоди Парижу, ніж Москві. Про це повідомили в понеділок французькі дипломатичні джерела.

Вашингтон і деякі європейські партнери закликали Париж переглянути контракт на постачання Москві високотехнологічного військового обладнання. У відповідь на це Франція заявила, що буде переглядати угоду в жовтні, але не раніше.

Однак у понеділок французькі дипломатичні джерела повідомили, що укладений в 2011 році контракт з Росією на побудову двох вертольотоносців «Містраль» з можливою поставкою ще двох не буде включено до третього раунду санкцій проти Москви.

«Містралі» не стануть частиною третього рівня санкцій, – повідомило джерело. – Вони будуть здані. Контракт був оплачений, і якщо він не буде виконаний, то вступлять в дію фінансові штрафи. Від цього постраждає Франція. Занадто легко говорити, що Франція повинна відмовитися від продажу кораблів. Ми виконуємо свою частину».

Міноборони Росії в березні попередило Францію, що їй доведеться відшкодувати вартість контракту і виконати додаткові штрафи, якщо вона розірве угоду.

Завдяки закупівлі «Містралів» Росія може отримати доступ до передових технологій, що викликає тривогу у деяких союзників Франції по НАТО. Помічник держсекретаря США Вікторія Нуланд, заявила 8 травня, що у неї є певні побоювання щодо цієї угоди. Раніше ряд американських законодавців зажадали від Вашингтона надати тиску на Францію, з тим, щоб вона направила чіткий сигнал Росії.

Угода з Францією, яка була укладена після довгих дискусією, стала першою великою закупівлею зброї Москвою за два десятиліття, що минули після розпаду Радянського Союзу. Колишній президент Франції Ніколя Саркозі називав підписання угоди про закупівлю «Містралів» свідченням закінчення «холодної війни». Завдяки цьому контракту у Франції було створено близько тисячі робочих місць.

За словами джерела в уряді Франції, США ніколи офіційно не висловлювали стурбованості у зв’язку з цією угодою. Він також додав, що кораблі будуть поставлятися без зброї.

«Ми поставляємо кораблі в рамковій комплектації», – сказав він.

Перший вертольотоносець – під назвою «Владивосток» – повинен бути зданий до четвертого кварталу 2014 року. Здача другого корабля, «Севастополь», очікується до 2016 року.
XS
SM
MD
LG