Спеціальні потреби

Другий день страйків у Франції – порушений залізничний зв’язок


Протести у Франції проти пенсійної реформи.

Страйки у Франція перервали діяльність залізничного транспорту і нафтопереробних заводів. Це вже другий день протестів профспілкових організацій проти урядових планів щодо збільшення пенсійного віку.

Французька національна залізнична мережа SNCF каже, що через страйк задіяний лише кожен третій швидкісний потяг, а понад половина усіх регулярних внутрішніх залізничних рейсів – скасовано.

Через профспілкові страйки також порушено діяльність на 8 з 12 нафтоочисних заводів країни. Найбільша французька нафтокомпанія Total повідомила, що через страйки вона почала поступово згортати роботу на 5 діючих нафтоочисних заводах країни.

Це викликає у Франції занепокоєння можливістю нестачі пального. Французькі запаси палива почали вичерпуватись, поражені двотижневими страйками на нафтових терміналах у південній Франції, робітники яких протестують проти портових реформ.

Президент Ніколя Саркозі хоче щоб парламент підвищив мінімальний пенсійний вік громадян із 60 до 62 років, а повний пенсійний вік – із 65 до 67 років. Він каже, що Франція потребує таких змін, щоб подолати величезний бюджетний дефіцит.

Французька поліція повідомила, що протести по всій країні підтримало 1,2 мільйона людей, Натомість за підрахунком профспілкових лідерів на страйк вийшло до 3,5 мільйона людей.

XS
SM
MD
LG