Спеціальні потреби

Організація Freedom House оприлюднила доповідь про стан демократії, політичну свободу і права людини в Україні


Організація Freedom House, яка випускає річні доповіді про стан свободи і прав людини у світі, оприлюднила також звіт про Україну.

У загальній частині звіту сказано, що Україна продовжує видужувати із стану, пов’язаного з усуненням від влади колишнього президента Віктора Януковича у 2014 році, а також кризи, пов’язаної з російською окупацією Криму та конфліктом на сході України. Однак неспроможність органів влади у боротьбі з корупцією на високому рівні підірвала популярність уряду і негативно вплинула на хід реформ у різних галузях.

Щодо сфери громадянських прав – продовжує Freedom House, політичний тиск і атаки на журналістів загрожують свободі преси.

Автори звіту вказують на головні події, які сталися в Україні протягом 2016 року. Це, в першу чергу, зміна на посаді прем’єр-міністра у квітні, коли на місце прем’єр-міністра Арсенія Яценюка прийшов союзник президента Порошенка Володимир Гройсман.

Ситуація на сході України назагал залишалася без зміни, підкреслюється у звіті. Зменшилася кількість жертв сутичок у порівнянні з двома попередніми роками.

У липні загинув відомий журналіст Павло Шеремет, що викликає занепокоєння щодо безпеки і свободи журналістів. На адресу засобів масової інформації і журналістів, як у контрольованих сепаратистами, так і урядом районах було висловлено погрози.

Погрози надійшли також на адресу середовищ ЛГБТ, зокрема поза Києвом, але в самій столиці парад пройшов без інцидентів завдяки захисту з боку сил безпеки.

Хоча внутрішня політична боротьба не вщухала протягом перших місяців 2016 року, і прем’єр-міністрам Яценюку, а пізніше Гройсману вдалося провести реформи у газовому і банківському секторах, проте боротьба з корупцією просувалася повільно.

Мінські угоди про припинення вогню на сході України, досягнуті за посередництвом Франції та Німеччини назагал у 2016 році зберігалися, проте сутички між бойовиками і урядовими силами продовжувалися. Однак, згідно з доповіддю верховного комісара з прав людини ООН, на сході загинуло щонайменше 9733 особи і понад 22 тисячі отримали поранення. Результатом подій у Східній Україні і Криму є хвиля біженців і переміщених осіб, що нараховує приблизно 1.7 людей.

Ситуація на Донбасі, читаємо у доповіді Freedom House, залишається нестабільною, проти деяких лідерів здійснено спроби вбивств, а інші загинули за нез’ясовиних обставин.

Freedom House вказує, що український уряд не зробив практично дуже мало для виконання внутрішніх і міжнародних вимог щодо проведення слідства і покарання осіб, винних у злочинах під час останніх місяців правління Віктора Януковича.

Доповідь Freedom House про ситуацію в Криму оприлюднено окремо.

Дивіться також: Ірина Верещук: «Місцеві громади є основним стовпом, на якому тримається держава Україна»

Показати коментарі (3)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG