Спеціальні потреби

Вторгнення Росії в Україну завдало нищівного удару по демократії - «Дім Свободи»


Противники сланцевого газу у Європі є агентами Кремля - експерт. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Противники сланцевого газу у Європі є агентами Кремля - експерт. Відео

У своїй щорічній доповіді міжнародна неурядова організація Freedom House віднесла Україну до «частково вільних» країн, в той час як Росія визнана «невільною».

У 2014 році Україна випередила Росію за рівнем демократії і політичних свобод, незважаючи на політичні потрясіння в Києві та сепаратистську війну на сході країни.

Такий висновок міститься в новій доповіді організація «Дім Свободи» (Freedom House).

У щорічному дослідженні «Свобода у світі», яке публікує ця базована у США міжнародна неурядова організація, Україна віднесена до числа «частково вільних» країн.

Використовуючи 7-бальну шкалу, в якій «1» є найвищою оцінкою, а «7» - найгіршою, автори доповіді Freedom House оцінили рівень політичних і громадянських прав в Україні, а також загальний рівень свободи в цій країні в середньому в 3 бали.

«Дім Свободи» відзначає, що теракти та агресивні дії авторитарних режимів збільшили «нехтування демократичними стандартами» майже у всіх регіонах світу.

Одним із найгірших зразків такого нехтування автори доповіді називають «вторгнення Росії в Україну, в тому числі пряме захоплення і формальну анексію Криму».

Російське вторгнення в Україну завдало у 2014 році нищівного удару по демократії, йдеться в щорічному дослідженні.

На відміну від України, Росія визнана «невільною» країною із середньою оцінкою в 6 балів. У число країн, які отримали 7 балів за всіма критеріями, потрапили Судан і Північна Корея. З іншого боку, США і західноєвропейські країни отримали почесну «1».

У доповіді вказується, що події в Україні зайняли домінуюче місце в ситуації в Євразії в 2014 році. Позитивні зрушення, пов'язані з усуненням президента Віктора Януковича в результаті протестів Євромайдану в лютому, які призвели до обрання нового президента і парламенту, були нівельовані російським захопленням Криму і триваючими зіткненнями з проросійськими сепаратистами на сході України.

У доповіді наголошується, що за критерієм «політичні права» рейтинг України зріс з 4 до 3 балів, завдяки посиленню політичного плюралізму, парламентських виборів і підвищенню прозорості уряду після відходу президента Віктора Януковича.

Автори доповіді «Свобода у світі» вперше давали окрему оцінку Криму. Територія отримала рейтинг в 6,5 балів і статус «невільної», що відображає появу репресивного середовища, в якому мешканці (особливо татари і противники насильницької анексії) були позбавлені політичних прав і громадянських свобод, йдеться в дослідженні.

Поряд з Білоруссю, Туркменістаном і Узбекистаном Крим віднесений до числа найбільш репресивних країн і територій в 2014 році.

Російський уряд поєднує неприйняття міжнародного тиску, викликаного подіями в Україні, з посиленням контролю над дисидентами, посиленням регулювання ЗМІ та неурядових організацій, - зазначає «Дім Свободи».

Показник Росії за критерієм «громадянські свободи» знизився з 5 до 6 у зв'язку з посиленням контролю над ЗМІ, значним зростанням пропаганди на державних телеканалах і новими обмеженнями на виїзд за кордон для деяких категорій громадян, вказується в доповіді.

Ситуація зі свободою в Центральній Азії також погіршилася в 2014 році.

Киргизстан, який зазвичай отримував вищі оцінки, ніж його сусіди, постраждав від введення нових обмежень на свободу зібрань та діяльність громадянського суспільства.

У Таджикистані продовжилося безперервний наступ на політичний плюралізм, що виразилося у переслідуваннях опозиційних партій та визнання опозиційного руху «Група 24» екстремістською організацією.

Аналогічним чином Азербайджан відновив атаки на дисидентів в 2014 році, які виразилися в правовому переслідуванні традиційних ЗМІ та організацій громадянського суспільства, а також довільних затриманнях і фізичному насильстві над їхніми представниками.

За жалюгідності ситуації Центральна Азія поступається лише Близькому Сходу.

Зі 195 країн світу, про які йдеться у дослідженні, 89 були названі «вільними», 55 – «частково вільними», 51 «невільними».

«Дім Свободи» (Freedom House) – міжнародна неурядова організація, яка проводить дослідження для підтримки демократії, політичних свобод і прав людини. Заснована в жовтні 1941 року, коли її очолили як почесні голови Венделл Вілкі та Елеонора Рузвельт. Організація стала відома завдяки дослідженнями стану політичних та громадянських свобод, що почали проводитися з 1978 року.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG