Спеціальні потреби

«Дім свободи»: Ситуація із свободою ЗМІ в Україні погіршилась після приходу нового уряду


Карта свободи преси у світі

20 років тому Генеральна Асамблея ООН визначила 3 травня як Всесвітній день свободи преси. З нагоди цього дня у Вашингтоні проходить дводенна конференція. Участь у ній беруть журналісти та представники правозахисних організацій багатьох країн.

У рамках конференції правозахисна організація «Дім свободи» оприлюднила звіт про ситуацію зі свободою ЗМІ у світі за минулий рік. Організація також відкрила у вашингтонському музеї новин символічну карту світу, де, за рівнем свободи преси, розділила країни на три категорії: вільні, частково вільні та не вільні.

У звіті говориться, що за минулий рік рівень свободи медіа у світі сягнув своєї найнижчої позначки за останні кілька років. Серед країн, де спостерігається зниження рівня свободи преси, на жаль, і Україна.

Старший редактор правозахисної організації «Дім свободи» Керін Керлекар зазначає:

«Ситуація в Україні за минулий рік погіршилася, після приходу до влади нового уряду. Були спроби позбавити декількох ЗМІ ліцензій на мовлення, загинув журналіст і почастішали фізичні напади на репортерів. Ми бачимо, що надії, які Україна подавала кілька років тому, не виправдалися і зараз ми спостерігаємо погіршення ситуації. Україна демонструвала одні з найкращих показників у регіоні, у категорії покращення свободи ЗМІ, але минулого і цього року спостерігається згортання свобод».

XS
SM
MD
LG