Спеціальні потреби

Прокурор Тимошенко святкує підвищення по службі


Державний обвинувач Юлії Тимошенко пішла на підвищення. Лілія Фролова, відома своєю активною участю в «газовій» справі та справі про вбивство Щербаня, призначена заступницею генерального прокурора. Про це повідомила у п’ятницю прес-служба ГПУ. Представляючи свою нову заступницю, Віктор Пшонка удався до лірики. «Прокуратура і Феміда – жіночого роду, а тепер і жінка – заступник генерального прокурора. Я думаю, це рішення, по-перше, дещо символічне, а по-друге, дійсно виправдане фаховістю та професійністю новопризначеного заступника», – заявив Пшонка, слова якого цитує прес-служба ГПУ.

Емоційно відреагували на новину і в партії «Батьківщина». Отриману посаду тут порівняли з тридцятьма срібняками, а Фролову та Кузьміна – з Бонні і Клайдом.
Громадянка Фролова так старанно, за дорученням адміністрації президента, виконувала функцію ката Юлії Тимошенко, що врешті дочекалася своїх тридцять срібняків у вигляді теплої посади.
Заява Об’єднаної опозиції

Як сказано в заяві, Лілія Фролова та перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін складуть взаємодоповнюючу пару.

«У розпорядженні генерального прокурора тепер будуть свої Бонні і Клайд, які із задоволенням продовжуватимуть виконувати будь-які забаганки АП по знищенню опозиції», – заявили в «Батьківщині».

Невипадковим вважають це призначення і аналітики. Як вони нагадують, нещодавно підвищення отримав «найвідоміший в Україні суддя» Родіон Кіреєв, який засудив Тимошенко на 7 років. Для Генпрокуратури справа Тимошенко стала основною; саме на справі Тимошенко тепер роблять карколомні кар’єри, – сказав «Голосу Америки» політолог Сергій Таран.

«В українській правоохоронній системі основний професійний капітал – це відданість начальству. Саме готовність виконувати будь-які вказівки начальства, незважаючи на закони, тут є основною запорукою для професійного просування. Особливо це важливо тоді, коли доручення торкаються політичних справ. Адже від того, наскільки активно підлеглі виконуватимуть накази свого начальства, залежить політична кар’єра цього начальства. Тому призначення заступником генпрокурора тієї людини, яка безпосередньо брала участь у політичних репресіях, є промовистим сигналом для всієї правоохоронної системи України. Щоб усім правоохоронцям було зрозуміло, що потрібно робити, аби отримати підвищення по службі», – зазначив Таран.

Лілія Фролова у судовому процесі над Юлією Тимошенко запам’яталась як активний і публічний прокурор, який дає коментарі і навіть у деяких випадках відіграє роль такої собі майже симетричної відповіді публічній активності Юлії Тимошенко. За принципом «одна активна жінка проти іншої активної жінки». Було б дивно, якби влада цього не оцінила, – сказав «Голосу Америки» керівник Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

«Це призначення говорить про те, що людей, які активно беруть участь у ризикованих з політичної точки зору судових процесах, заохочують. Дають певні кар’єрні призи. Зрозуміло, що якщо не буде таких призначень, то не буде службового натхнення в справах, які мають неоднозначний політичний, публічний, громадянський, зовнішньополітичний резонанс. Ну, що ж, по заслугах!», – іронізує Карасьов.

Як додає політолог, «Адже це дороговказ для інших! Якщо не будуть призначати таких людей на більш високі посади, то чи будуть тоді інші прокурори демонструвати службове натхнення в інших судових процесах, які ще не скінчилися?»

Показати коментарі (6)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG