Спеціальні потреби

“Росія зараз сприймає ФСБ як посміховисько”, - автор розслідування про отруєння Навального


Отруєння Олексія Навального не було спробою залякати російського опозиціонера, справжньою ціллю було вбивство політика, переконані експерти, які взяли участь в події американського аналітичного центру Atlantic Council (Атлантична рада) цього тижня.

Розслідування Bellingcat встановило, що до операції були залучені 8 агентів ФСБ. Колишній співробітник ЦРУ Джон Сайфер згадує отруєння Сергія Скрипаля у Британії та порівнює такі методи з радянською тактикою.

Радянські агенти КДБ намагались вбити Степана Бандеру, і зрештою вони вбили його отрутою - хоча довгий час люди думали, що це був серцевий напад.
Джон Сайфер, колишній співробітник ЦРУ

“Радянські агенти КДБ намагались вбити Степана Бандеру, і зрештою вони вбили його отрутою - хоча довгий час люди думали, що це був серцевий напад. Якщо ви просто заміните ім’я, і поставите “Скрипаль” - те, що відбувалось у 1950-х, майже не відрізняється від того, що відбувається у 2000-х. Справжнє питання тут - чому ці дії продовжуються сьогодні, в сучасній Росії? Чому вони далі використовують радянську тактику? Очевидна відповідь - тому що в них КДБ-шний президент з чекістським менталітетом”, - розповів Джон Сайфер протягом події в Атлантичній раді.

Втім, дехто вважає, що попри резонанс розслідування, воно не створить серйозної загрози для Путіна.

“Отруєння Сергія Скрипаля, збиття рейсу МН-17, тепер отруєння Навального - ці моменти викликали серйозну напругу і справжнє відчуття кризи між Росією та Заходом, вони призвели до санкцій та інших заходів, але вони не викликали внутрішньої політичної кризи для Кремля. І я припускаю, що ця тенденція продовжиться і зараз”, - розповів кореспондент New Yorker у Москві Джошуа Яффа.

З цим не погоджується автор розслідування та журналіст Bellingcat Крісто Грозєв. Він каже, що Путін побудував свою репутацію в Росії як ефективний силовик, і тепер ця репутація руйнується.

Росія, і в тому числі ключовий електорат Путіна сприймає ФСБ як посміховисько. ФСБ - це фасад, який руйнується.
Крісто Грозєв, журналіст Bellingcat

“Путін досконало керує ФСБ. Це наріжний камінь його репутації серед його ключового електорату. І тепер, після попередньої помилки з Сергієм Скрипалем, коли офіцери ГРУ по телебаченню розповідали неймовірну історію про те, що вони - туристи, це - у сто разів гірше. І що я бачу зараз, особливо після публікації дзвінка Навального - Росія, і в тому числі ключовий електорат Путіна сприймає ФСБ як посміховисько. ФСБ - це фасад, який руйнується”.

Напередодні російський опозиціонер Олексій Навальний виклав у мережі запис розмови з одним із ймовірних учасників замаху на нього влітку цього року.

Навальний повідомив, що представився помічником секретаря Ради безпеки Миколи Патрушева Максимом Устиновим, і попросив прояснити деякі моменти, необхідні для доповіді керівництву.

У розмові з Олексієм Навальним людина, ідентифікована як співробітник ФСБ Костянтин Кудрявцев, пояснив, що політик помер би, якби не оперативна посадка в Омську і не введений йому лікарями швидкої допомоги атропін.

Співрозмовник Навального також розповів, що отруйна речовина була нанесена на спідню білизну Навального.

Дивіться також: Справжня мета отруєння Олексія Навального - висновки експертів.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG