Спеціальні потреби

Країни G-7 домовилися про спільну політику оподаткування міжнародних корпорацій


Міністри фінансів країн «Великої сімки»

У суботу група найбагатших світових держав уклала угоду, яка дозволяє закрити міжнародні податкові лазівки, якими досі користуються деякі найбільші міжнародні корпорації.

Міністри фінансів країн G-7 заявили, що «Велика сімка» підтримує встановлення мінімальної глобальної ставки корпоративного податку на рівні не менше 15% і зобов'язалися забезпечити повну сплату податків в країнах, на території яких працюють корпорації.

Журналіст американського видання The Washington Post Джефф Стін назвав угоду великою перемогою для міністерки фінансів США Єллен. Як він відзначив, запровадження глобальної ставки копоративного податку дозволило би зменшити привабливість реєстрації за кордоном для мультинаціональних компаній.

Багаті країни роками намагалися знайти спосіб збільшення доходів казни за рахунок оподаткування великих транснаціональних корпорацій, таких як Google, Amazon і Facebook, які найчастіше реєструються в офшорних зонах - юрисдикціях, де компанії платять невеликі податки, або взагалі звільнені від оподаткування. Міністерка фінансів США Єллен вже заявила, що податкові правила G-7 торкнуться Facebook, Amazon.

"Глобальний мінімальний податок також допоміг би процвітанню сьогоднішньої глобальної економіки, зрівнявши умови для бізнесів та заохотивши країни до конкуренції на позитивній основі, наприклад через освіту та підготовку робочої сили та інвестицій в інфрастурктуру досліджень та розвитку", - відзначила Єллен.

Угода G-7 може лягти в основу глобального пакту, який буде підписано наступного місяця. Вона спрямована на припинення «перегонів поступок», які тривали десятки років. Під цим терміном розуміють конкуренцію країн для залучення інвестиційного капіталу, через пом'якшення податкового режиму і запроваджуючи пільги для великих платників податків.

"Через 40 років нарешті припинено глобальні перегони поступок", - твітує сьогодні редактор британського видання New Statesman Джордж Ітон.

Адміністрація президента Джо Байдена надала новий імпульс перемовинам щодо мінімальної глобальної ставки корпоративного податку, яка вповільнилась за Трампа, запропонувавши мінімальну глобальну ставку корпоративного податку в розмірі 15%.

Коментуючи угоду G-7, голова європейського бюро китайського урядового видання China Daily Чен Вейхуа відзначив, що "Велика сімка" більше не представляє сучасний світ". До складу "Великої сімки", як відомо, входять США, Японія, Німеччина, Британія, Франція, Італія, Канада.

Дивіться також: Ексклюзивне інтерв’ю із командою нової стрічки "Мінськ"

Ексклюзивне інтерв’ю із командою нової стрічки "Мінськ". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:49 0:00

Facebook Forum

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG