Спеціальні потреби

Другий день G7: енергетика, клімат та боротьба з тероризмом


.

У понеділок перша робоча сесія «Великої сімки» зосередиться на питаннях енергетики та зміни клімату. Відтак на порядку денному - боротьа з тероризмом.

У понеділок перша робоча сесія саміту лідерів семи промислово розвинених країн світу зосередиться на питаннях енергетики та зміни клімату.

Пізніше до лідерів «Великої сімки» приєднається прем'єр-міністр Іраку, з яким вони обговорять проблеми боротьби з «Ісламською державою». Низка африканських лідерів приєднається до дискусії, присвяченій проблемам розвитку, прав жінок та політиці у сфері охорони здоров'я.

Лідери G7 мають намір виробити єдину позицію з питань про зміну клімату напередодні грудневого форуму в Парижі, учасники якого хочуть досягти глобальної угоди про скорочення викидів вуглекислого газу.

Напередодні саміту, який розпочався у неділю, канцлер Німеччини Анґела Меркель та президент США Барак Обама провели приватну зустріч, під час якої погодились залишати у дії економічні санкції проти Росії, поки не буде повністю виконано Мінські угоди.

В інтерв’ю німецьким ЗМІ Меркель заявила, що Москву слід відсторонити від G7 з уваги на її дії в Україні. Меркель зазначила, що країни «Великої сімки» поділяють спільні цінності, але через анексію Криму і втручання у конфлікт на сході України Росія пішла проти цих цінностей. Канцлер Німеччини додала, що поки що не бачить, коли можна буде подолати цей «бар'єр», який перешкоджає поверненню Москви за стіл «Великої сімки».

Другий рік поспіль, керівники елітного клубу провідних держав світу зустрічаються без Володимира Путіна. Анексія Криму та агресія на сході України відбили у лідерів світу бажання сідати за один стіл з президентом Росії.

У неділю президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що ЄС та «Велика сімка» продовжують підтримувати України у її протистоянні з проросійськими сепаратистами.

«Всі ми хотіли б, щоб Росія була тут, за столом переговорів у форматі «Великої вісімки». Однак, нас об’єднують не просто політичні та економічні інтереси, нас об’єднують спільні цінності, і саме тому тут відсутня Росія, яку ми не запросимо поки вона не припинить поводитися агресивно проти України та інших країн», - заявив Туск перебуваючи у Баварії.

Туск відкинув навіть можливість послаблення санкцій проти Росії.

XS
SM
MD
LG