Спеціальні потреби

В країнах західного регіону екваторіальної Африки смерть Каддафі викликає змішані почуття


Уперше після повалення Муаммара Каддафі до Лівії прибув Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун. Він планує зустрітися з керівниками Перехідної Ради Лівії та представниками громадянського суспільства.

У тої час як абсолютна більшість лівійців вітає політичні зміни в країні, мешканці низки країн екваторіальної Африки ставляться до повалення лівійського диктатора зі змішаними почуттями.

В Нігерії смерть Каддафі викликала змішані почуття. Священик Пітер Банджо каже, що його смерть була покаранням Божим.

«Каддафі думав, що володів Лівією. Я вірю, що Бог прийшов туди і покарав його», – говорить Пітер Банджо.

Трейдер Озегбемі Джонсон каже, що для лівійців смерть Каддафі – це початок нового життя:

«Я думаю, для них це велика перемога, оскільки ця боротьба тривала вже задовго, і загинуло забагато невинних душ у тій війні, включно з нігерійцями. Нігерійці загинули в Лівії за зміни».

Однак, в інших частинах Африки люди висловлюють занепокоєння з приводу того, як саме загинув Каддафі. У Сенегалі релігійний лідер Ахмед Каліфа Нассе – політичний радник Каддафі протягом багатьох років – каже, що його друг загинув як мученик від рук агресорів-чужинців.

«Я вважаю, він загинув з честю, борючись зі зброєю в руках з іноземцями, які напали на нього з неба у його власній країні», – стверджує політик.

Студент Дакарського Університету імені шейха Анта Діоп Ібрагім Сіссохо погоджується:
«Каддафі був справжнім борцем за об’єднання Африки. Він присвятив все своє життя цій справі і зробив все у його силах для Африки. Так що на мою думку, його просто вбив Захід».

Каддаффі був одним з найбільших донорів Африканського Союзу і його прихильники кажуть, що він допоміг розвитку багатьох африканських націй. Натомість його опоненти звертають увагу на підтримку Каддафі кривавих повстань 90-их років у Сьєрра-Леоне та Ліберії.

Професор Хаді Фол вважає, що смерть Каддафі є великою втратою для континенту:

«Каддафі називали диктатором. Безумовно, він зробив кілька речей, за які світ його осуджував. Однак, він був африканцем, а перш за все він був людиною. Я дуже засмучена від того, що люди танцювали, коли дізнались про його смерть, і що потім зробили з його тілом. Він взяв участь у грі та програв. Це - життя».

XS
SM
MD
LG