Спеціальні потреби

Gallup: Українці практично втратили довір’я до Москви


Після анексії Криму Москвою українці більше не мають теплих почуттів до російського керівництва, свідчать результати нового опитування Gallup.

Лише 5 відсотків українців, опитаних Gallup цієї осені, заявили, що схвалюють дії російського керівництва, при тому, що рік тому таких було 43 відсотки.

Опитування Gallup в Україні проходили у вересні-жовтні після угоди про припинення вогню між Києвом і проросійськими сепаратистами на сході країни. У 2014 році в опитуваннях не брали участь жителі Криму, який у даний час вважається окупованою територією, і деяких районів Донецької та Луганської областей, де могли виникнути проблеми з безпекою.

У Gallup вважають, що таке значне падіння рейтингу не дивне, враховуючи підтримку Москвою проросійських сепаратистів, і російсько-українські газові суперечки. Тим не менше, воно свідчить про те, що українці практично втратили довір’я до російського керівництва, яке в останнє десятиліття було відносно високим.

Важливо, що рейтинги різко знизилися у всій Україні, в тому числі у південно-східних регіонах, де ставлення до Росії традиційно було більш прихильним. Якщо торік тут дії російського керівництва схвалювали 57 відсотків, то сьогодні – лише 12 відсотків.

У північних і центральних областях України дії російського керівництва схвалює лише 1 відсоток опитаних, у той час як на заході країни – 2 відсотки.

Але хоча ставлення українців до Росії різко погіршилося, не можна говорити, що вони повністю підтримують Захід, який, як правило, займав їх сторону в конфлікті.

Ставлення жителів України до НАТО потепліло в порівнянні з минулими роками, коли вони, як і громадяни багатьох інших колишніх радянських республік, швидше бачили в альянсі загрозу. Хоча ставлення до можливого вступу України в НАТО неоднозначне, сьогодні 36 відсотків українців бачать в цій організації захист і лише 20 відсотків – загрозу. Навіть на південному сході України опитування 2014 показують зростання частки українців, які бачать в НАТО засіб забезпечення захисту, хоча частка тих, хто бачить в альянсі загрозу – як і раніше – більша.

XS
SM
MD
LG