Спеціальні потреби

Після візиту Медведєва Україна сподівається отримати дешевший газ


Вже більше місяця нова українська влада намагається домовитися з Росією про нижчі ціни на природний газ. У п’ятницю міністр ПЕК Юрій Бойко зустрічався з головою правління Газпрому Олексієм Міллером. Після цього прес-служба українського уряду розповсюдила інформацію, що перегляд умов газової угоди України та Росії можна буде завершити після візиту Медведєва.

«Виходячи з ходу і змісту переговорів, уряд України сподівається, що наступного тижня, після зустрічі президентів України і РФ в Харкові 21 квітня, можна буде завершити погоджений обома сторонами перегляд умов угоди з постачання природного газу в Україну», – йдеться у повідомленні.

Натомість російські інформагентства вже повідомили, що сторонам вдалося домовитися по ціновим параметрам і що прем’єр-міністр Путін уже дав вказівку готувати відповідну постанову.

У свою чергу Газпром повідомив, що «Сторони обговорили актуальні питання, пов’язані з виконанням довгострокових контрактів на постачання російського газу й транзит газу територією України».

Україна в першому кварталі 2010 року платила за російський газ 305 дол. за тисячу кубометрів, із другого кварталу ціна має зрости до 320-330 дол.

Таку ціну представники української влади називають зависокою і говорять про те, що вона має бути зафіксована на рівні 260-270 доларів за тисячу кубометрів.

Як можливі поступки на зниження ціни газу у відповідь України називалися знижка на транзит російського газу до Європи, створення газотранспортного консорціуму, здача в оренду Газпрому підземних сховищ газу.

Нині уряд не подав до парламенту проекту бюджету на цей рік з огляду на відсутність ціни на газ, і обіцяє зробити це відразу після того, як будуть досягнуті відповідні домовленості на найвищому рівні.

XS
SM
MD
LG