Спеціальні потреби

Актуально

Американцям пропонуватимуть новий вид риби

Адміністрація з контролю за продуктами харчування та ліками оголосила про свою готовність дозволити споживання генетично-модифікованого лосося. Хоча у США вже широко вирощуються генетично-модифіковані сільськогосподарські культури, це вперше, коли мова йде про рибу чи тварину.

Канадсько-американська компанія «Aqua Bounty Technologies» працює над генетичною модифікацією лосося протягом останніх 20 років. Представник компанії Рональд Стотіш переконє, що їхнє творіння – ніякий не монстр:

«Це – лосось, який росте удвічі швидше, ніж звичайний. І це відбувається лише тому, що ми приєднали додатковий ген росту, який є у звичайному лососі. Це – ген лосося у лососі».

Стотіш каже, що вживання їхнього лосося допоможе частково вирішити проблему голоду:

«Ми очікуємо, що як населення світу зростатиме, збільшуватиметься попит на високоякісне джерело протеїну. І риба - одне з найкращих джерел протеїну».

З ним погоджується експерт міністерства сільського господарства США Марк Мірандо:
«Попит на морські продукти у США та у світі різко зростає. Але можливість океанів постачати цю їжу, навіть на тому рівні, що є зараз, падає».

Стотіш доводить, що вживання генетично-модифікованої їжі вже зараз цілком поширена практика у США та світі:

«Ми у США споживаємо величезну кількість генетично-модифікованих соєвих бобів, пшениці, сорго та інших культур і це правда також для всього світу».

Опоненти ідеї закидають, що це не зовсім так. Згідно з даними Світового банку, лише 22 країни вирощують генетично-модифіковані рослини, що становить лише 8 відсотків усіх посівів у світі. Європейський Союз, зокрема, має жорсткі обмеження щодо генетично-модифікованих сільськогосподарських культур.

Для цього існують дві причини. По-перше, населення побоюється, що вживання генетично-модифікованих продуктів може завдати шкоди їхньому здоров’ю. По-друге, природозахисники вказують на те, що генетично-модифіковані представники флори та фауни, потрапивши у нове середовище, можуть кардинально змінити звичне життя цього середовища. Масштаб завданих змін навіть важко передбачити наперед.

У компанії «Aqua Bounty» ці побоювання відкидають і додають, що на здоров’я людини їхній лосось впливає так само як і звичайний. Крім цього, Стотіш каже, вони модифікують лише самок лосося, які будуть також стерильними. Це означає, що вони не будуть здатні мати потомство, яке може витіснити з річок та озер звичайний лосось:

«Все що ми продаємо, так це ікру, з якої народжуються самки лосося. Вони – стерильні. Їх будуть вирощувати у контейнерах, що розміщуються за межами водойм, на фермах, так само як зараз розводять форель».

Марк Мірандо каже, що уряд США застерігає, що дозволить вирощувати генетично модифікованого лосося, якщо будуть дотримані дві умови:

«Якщо доведено, що генетична модифікація є безпечною для здоров’я людини, і існують гарантії, що ці тварини не втечуть у дику природу та не витіснять інші види, я думаю, що це буде цінний підхід у покращенні якості продуктів харчування».

Як противники, так і прихильники дозволу на розведення та продаж генетично-модифікованого лосося погоджуються, що це рішення відриє двері до появи нових видів генетично-модифікованих риб та тварин.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG