Спеціальні потреби

Грузія активізує роботу щодо вступу в НАТО


Іраклій Аласанія і Джозеф Байден у Вашингтоні
Міністр оборони Грузії Іраклій Аласанія заявив, що Тбілісі активізує роботу щодо вступу в НАТО в рамках більш широкої стратегії щодо стримування російської агресії щодо колишніх радянських республік.

В інтерв'ю газеті Wall Street Journal Аласанія зазначив, що уряд Грузії розраховує, що на вересневому саміті організації Північноатлантичного договору у Великобританії альянс підтримає план дій щодо вступу Грузії в НАТО.

За його словами, для досягнення цієї мети він і інші грузинські чиновники проводять дискусії з членами НАТО, зокрема, з США та Німеччиною.

«Події на Україні, без сумніву, відбиваються на образі думок в Європі. Тепер там мислять зовсім по-іншому», - сказав Аласанія, нагадавши, що раніше виникали занепокоєння, що членство Грузії в НАТО може спровокувати російську агресію.

Цього тижня Аласанія зустрічався у Вашингтоні з віце-президентом США Джозефом Байденом і міністром оборони Чаком Гейґелом.

Міністр оборони Грузії також закликав США і членів НАТО посилювати співпрацю з колишніми радянськими республіками в рамках заходів щодо стримування Кремля. Він повідомив, що восени цього року в Грузії пройдуть спільні грузинсько-американські навчання, які будуть матимуть переважно військовий характер. Крім того, за його словами, Тбілісі обговорює питання про закупівлю протитанкових боєприпасів.

«Нам потрібно зосередитися на довгостроковій роботі (щодо стримування президента Росії Володимира Путіна), - сказав Аласанія. - І ця робота включає розміщення відповідних сил і засобів на місцях».
XS
SM
MD
LG