Спеціальні потреби

Відставка Яценюка завадила б реформам - екс-посол США в Україні


Колишній посол США в Україні, Джон Гербст, директор центру досліджень Євразії в аналітичному центрі Atlantic Council (США).

Провал голосування за відставку уряду Яценюка у Верховній Раді можна вважати позитивною подією, адже дочасні вибори могли б завадити уряду України займатись запровадженням реформ. Так вважає колишній американський дипломат, експерт з питань Східної Європи Джон Гербст, який у 2003–2006 роках був послом США в Україні, а нині очолює центр досліджень Євразії в аналітичному центрі Atlantic Council (США).

"Провал голосування за недовіру уряду частково реабілітував Яценюка (після критики з боку Порошенка - прим. ГА). Ймовірніше за все, цього року вдасться уникнути передчасних виборів. Сумарно, це є позитивом, адже нові вибори могли би відволікти уряд від реформ", - вважає Гербст.

При цьому експерт відзначив, що головною причиною провалу голосування у Раді стала відсутність у Порошенка кандидатури наступника Яценюка, яка була б "прийнятною і для прихильників реформ в самій Україні та за кордоном, і для парламентської коаліції".

Напередодні у вівторок Гербст також заявив, що Порошенко міг бути взагалі незацікавленим у тому, щоб усунути Яценюку з посади.

І Порошенко і Яценюк перебувають під значним тиском з боку членів уряду, які виступають за реформи

Гербст, який був одним із групи західних експертів, які критикували діяльність генерального прокурора України Шокіна, висловив сумнів у тому, що відставка останнього задовольнить закордонних кредиторів України, які посилили заклики до боротьби із корупцією в Україні після відставки міністра економіки Айвараса Абромавичуса.

"І Порошенко і Яценюк перебувають під значним тиском з боку членів уряду, які виступають за реформи, Ради, громадянського суспільства та Заходу за повільний темп боротьби з корупцією", - відзначив Гербст.

Лишається незрозумілим, якою буде наступна стадія реформ та майбутнє міністрів-реформаторів

Колишній дипломат також відзначив, що за результатами голосування у Раді, лишається невідомим, як надалі просуватимуться реформи в Україні і, яким буде майбутнє фінансової допомоги Україні.

"Лишається незрозумілим, якою буде наступна стадія реформ та майбутнє міністрів-реформаторів. Директор-розпорядник МВФ Крістін Лаґард оприлюднила дві сильні критичні заяви щодо реформ в Україні протягом останніх 2 тихнів. Українська економіка залежить від позики у 17.5 мільярдів, наступний транш якої досі не погоджено. Чи буде МВФ задоволений відставкою Шокіна та ухваленням законодавства про приватизацію? У цьому не можна бути впевненими", - відзначив Гербст.

При цьому експерт відзначив, що у нинішній ситуації президент України Петро Порошенко буде зацікавлений у тому, щоб на посадах в уряді лишились міністри-реформатори.

"Якщо більшість міністрів-реформаторів підуть, або уряд Яценюка розвалиться без життєздатної заміни, Порошенко опиниться у складній ситуації. Через це ми можемо очікувати, що він знайде, як вийти з кризи так, щоб лишити на посадах команду реформаторів", - пише Гербст.

Голосування про недовіру уряду можна порівняти із виставою японського театру масок Кабукі

Вчорашні події у ВР прокоментував і Дейвід Герценгорн, журналіст видання The New York Times.

На думку Герценгорна Яценюк міг збергти посаду і внаслідок тиску з боку Заходу, який не зацікавлений у дочасних виборах в Україні та, відповідно, переформатуванні влади, яке могло би негативно вплинути на обраний країною курс.

"Потужний тиск з боку Заходу, включно із США, можливо допоміг Яценюку пережити голосування за недовіру уряду; при цьому у Києві не стихають вимоги про відставку уряду", - відзначив журналіст у своєму Twitter.

"Суть того, що відбулось в Україні: люди, які стояли на Майдані під час "Революції гідності" відчувають себе зневаженими через провали уряду, а голосування про недовіру уряду можна порівняти із виставою японського театру масок Кабукі", - пише журналіст.

Дивіться також: Ще 3-4 місяці політиканства в Україні на Заході не хочуть - екс-посол США

Ще 3-4 місяці політиканства в Україні на Заході не хочуть - екс-посол США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

Показати коментарі (8)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG